Euro 2020: Grzegorz Krychowiak

i

Autor: CyfraSport Euro 2020: Grzegorz Krychowiak

To tu zagramy ze Szwedami. Polacy nie będą zadowoleni z tego co zobaczą w Rosji

2021-06-22 15:49

To będzie ważny mecz dla reprezentacji Polski. 23 czerwca na stadionie w Sankt Petersburgu zmierzy się ze Szwecją na zakończenie zmagań w grupie E. Nasi kadrowicze muszą wygrać, aby zakwalifikować się do 1/8 finału EURO. Jak się okazuje stan boiska w Rosji pozostawia wiele do życzenia. Nie jest już w tak dobrym stanie jak na początku turnieju.

Reprezentacja Polski pierwsze spotkanie w grupie ze Słowacją grała właśnie w Sankt Petersburgu. Murawa wtedy była dobrze przygotowana i prezentowała się idealnie. Mimo że dwa dni wcześniej rywalizowali na niej Rosjanie z Belgami. Co ciekawe, nasi kadrowicze nie mogli dzień przed meczem trenować na głównej płycie. Tak zdecydowała UEFA, która już wtedy martwiła się stanem murawy. Chodzi oto, że boisko mistrza Rosji było mocno eksploatowane przez innych uczestników turnieju. W sumie w fazie grupowej zaplanowano na nim rozegranie sześciu meczów (po trzy w gr. A i gr. E), a później obędzie się także jeden z ćwierćfinałów.

Tak po raz ostatni wygraliśmy ze Szwecją. Zobacz efektowne gole Polaków. Bohaterami Kowalczyk i Trzeciak [WIDEO]

Mateusz Borek po meczu Polska-Hiszpania

Teraz murawa w Sankt Petersburgu nie wygląda już tak pięknie jak na początku turnieju. Przekonał się o tym bramkarz Rafał Gikiewicz, który podczas finałów pracuje jako komentator TVP. Sprawdził jej stan. - Murawa nie wygląda najlepiej - napisał na Twitterze bramkarz Augsburga i zamieścił nagranie stanu boiska pod jednej z bramek. Oby do meczu organizatorzy poprawili jej stan.

Włodzimierz Lubański przed meczem ze Szwecją. Zwraca na bardzo ważny aspekt w grze Skandynawów

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze