Ukraina nie przyjmuje walkowera. Chce powtórki meczu lub losowania wyniku.

2020-12-12 17:59 dch
Reprezentacja Ukrainy
Autor: Tomasz Radzik

Nie doszło do meczu Ligi Narodów pomiędzy Szwajcarią a Ukrainą, zaplanowanego na 17 listopada w Lucernie . Federacja UEFA za winną uznała drużynę Ukrainy i orzekła walkower 3:0 dla Helwetów. Ukraina domaga się rewizji tej decyzji.

Do meczu nie doszło z powodu kwarantanny, na jaką wysłał drużynę Ukrainy lekarz kantonu Lucerna, gdy koronawirusa wykryto na miejscu u trzech piłkarzy ukraińskich (w tym znanego z polskiej ligi Siegieja Kriwcowa). Ta trójka podbiła do siedemnastu liczbę ukraińskich futbolistów, u których w tamtym okresie stwierdzono Covid-19. Mecz się nie odbył. UEFA mogła ogłosić walkower 3:0 dla Szwajcarii lub losowanie wyniku (1:0, 0:0 lub 0:1). KOmisja odwoławcza UEFA zdecydowała 25 listopada, by ogłosić walkower.Ukraińska federacja UAF nie przyjęła tej decyzji i złożyła powództwo do sądu sportowego CAS w Lozannie.Zażądała, aby odwołano walkower i wyznaczono nową datę meczu lub żeby przeprowadzone zostało losowanie.Tabela grupy 4 Ligi Narodów uwzględniająca walkower wygląda tak: 1. Hiszpania - 11 pkt; 2. Niemcy - 9 (bramki 10-13); 3. Szwajcaria - 6 (9-8); 4. Ukraina - 6 (5-13).Na wygrana w grupie i awans do półfinału LN Ukraina nie ma więc szans. Gdyby decyzja UEFA została uchylona, nasi wschodni sąsiedzi mieliby natomiast szansę na druga lokatę, gdyby wygrali na wyjeździe ze Szwajcarami różnicą trzech bramek. Trzecią lokatę osiągnęliby wygrywając dowolną różnicą lub nawet remisując. Przegrana oznaczałaby lokatę czwartą.Natomiast losowanie w takim zakresie, w jakim jest możliwe (od 1:0 do 0:1), wykluczałoby przeskoczenie Niemców. W stosunku zaś do Szwajcarów - możliwości pozostałyby takie same jak przy rozegraniu spotkania.

Opuszczenie ostatniej pozycji w tabeli oznacza utrzymanie się w Dywizji A Ligi Narodów w kolejnej edycji rozgrywek.

17/11/2020  Ale numer! LOSOWANIE zapewni byt w Lidze Narodów A?     https://sport.se.pl/pilka-nozna/euro-2020/ale-numer-losowanie-zapewni-byt-w-lidze-narodow-a-aa-t7Fv-HnQo-uDtg.html?preview=QXYD4BEr1dzVzpK44kIzHzktPt6eNFneasrzcRlCycQ%3D

Najnowsze