Włochy - Hiszpania na Euro

Autor: AP Włochy - Hiszpania na Euro

Euro 2020: Włochy - Hiszpania 1:1, k. 4:2. Zapis relacji na żywo [WYNIK, SKŁADY]

2021-07-06 23:28

Pierwszy półfinałowy mecz Euro 2020 nie zawiódł oczekiwań fanów, którzy od pierwszej do ostatniej minuty oglądali mecz prawdziwej walki. Regulaminowy czas gry nie przyniósł jednak rozstrzygnięcia po tym, jak na listę strzelców wpisali się Federico Chiesa i Alvaro Morata, ustalając wynik meczu na 1:1 i po raz kolejny na Euro doszło do dogrywki. Tam również żadna z drużyn nie była w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i potrzebne były rzuty karne. W nich lepsi okazali się Włosi, którzy wygrali 4:2.

Włochy - Hiszpania 1:1 (0:0)

Bramki: 60. Chiesa, 80. Morata

Kartki: Busquets, Toloi, Bonucci

Włochy: Donnarumma - Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini, Emerson (74. Toloi) - Barella (85. Locatelli), Jorginho, Verratti (74. Pessina) - Chiesa (107. Bernardeschi), Immobile (62. Berardi), Insigne (85. Belotti)

Hiszpania: Simon - Azpilicueta (85. Llorente), Garcia (109. Pau Torres), Laporte, Alba - Koke (70. Rodri), Busquets (106. Thiago), Pedri - Torres (62. Morata), Oyarzabal (70. Moreno), Olmo

Za nami wiele fantastycznych meczów podczas tegorocznych mistrzostw Europy, jednak to co najlepsze wciąż przed nami. W grze o tytuł najlepszej drużyny starego kontynentu pozostały już tylko cztery najlepsze drużyny, które mają ten sam cel - trafić do wielkiego finału i zrobić wszystko, aby wznieść w górę upragniony puchar. Jako pierwsi, w półfinale zmierzą się Włosi oraz Hiszpanie. Przed spotkaniem na Wembley Stadium w nieco lepszych humorach mogą być piłkarze Italii, którzy w poprzedniej rundzie starli się z Belgami i pokonali ich po pasjonującym meczu 2:1. W tym czasie Hiszpanie męczyli się z reprezentacją Szwajcarii. Jedna z największych niespodzianek Euro 2020 była w stanie doprowadzić do dogrywki, a następnie rzutów karnych. Dopiero tam piłkarze Luisa Enrique okazali się lepsi od rywali, jednak mają oni w swoich nogach dodatkowe 30 minut batalii.

Stawka jest jednak na tyle duża, że zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego z pewnością zrobią wszystko, aby zatrzymać dziś rozpędzonych Włochów. To jednak nie będzie takie łatwe, bo jak na razie zawodnicy Roberto Manciniego wygrali wszystkie pięć spotkać na Euro 2020. Niezwykle ciekawie prezentuje się również historia bezpośrednich spotkań Włochy - Hiszpania. Obie reprezentacje do tej pory wygrały po 12 spotkań, a 9 razy padał remis. Ekipa Italii po raz ostatni wygrała z Hiszpanią podczas Euro 2016, gdy padł wynik 2:0. "La Roja" z kolei ostatnio pokonała Włochów podczas kwalifikacji do Mundialu w 2018 roku. We wrześniu 2017 roku Hiszpanie wygrali 3:0. Od tamtej pory Włochy i Hiszpanie nie mieli okazji się spotkać, aż do dziś!