Giorgio Chiellini

i

Autor: AP Giorgio Chiellini

Wzruszający gest kapitana Włochów. Zadedykował zwycięstwo zmarłemu koledze, trudno powstrzymać łzy

2021-07-13 11:15

Niedziel 11 lipca była wyjątkowa dla reprezentacji Włoch i ich kibiców. „Squadra Azzurra” pokonała w finale Euro na Wembley Anglików po rzutach karnych i mogła cieszyć się z kolejnego w historii złotego medalu mistrzostw Europy. Po powrocie do kraju reprezentanci Włoch wzięli udział w konferencji prasowej. Tam kapitan drużyny, Giorgio Chiellini, postanowił zadedykować to zwycięstwo tragicznie zmarłemu Davide Astoriemu.

Mistrzostwa Europy przyniosły nam wiele niesamowitych piłkarskich emocji. Tak było również w finale, który lepiej zaczął się dla Anglików (strzelili bramkę już w 2. minucie meczu), jednak ostatecznie zakończył się triumfem Włochów. W drugiej połowie spotkania stan meczu wyrównał Bonucci, co doprowadziło do dogrywki. W niej nie padły żadne bramki, więc o wszystkim zadecydowały rzuty karne, które Włosi wygrali 3:2. Nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie Giorgio Chiellini – kapitan i podstawowy obrońca „Squadra Azzurra”. Oprócz świetnej gry cechowało go również odpowiednie wsparcie mentalne swoich kolegów z drużyny. Po zwycięskim finale Chiellini postanowił w wyjątkowy sposób zadedykować zdobyte mistrzostwo Europy.

Tomaszewski OSTRO o burdach na Wembley: To TERRORYŚCI I BANDYCI!

Giorgio Chiellini pamięta o Davide Astorim

Po powrocie drużyny do Włoch odbyła się konferencja prasowa. To właśnie na niej kapitan drużyny postanowił zadedykować zwycięstwo Davide Astoriemu. Piłkarz Fiorentiny i reprezentacji Włoch zmarł nagle we śnie 4 marca 2018 roku, dzień przed meczem ligowym z Udinese Calcio. Powodem były problemy z sercem, które nie zostały wcześniej wykryte.

 - Chcielibyśmy, żeby Davide Astori mógł z nami świętować ten tytuł. Davide jest zawsze obecny w naszych myślach, w sercach tych, którzy go znali i młodych ludzi, którzy o nim słyszeli -  powiedział Chiellini na konferencji prasowej.

Koledzy z reprezentacji

Davide Astori nie był podstawowym obrońcą reprezentacji Włoch, zagrał w niej 14 spotkań. Ostatnie pod koniec 2017 roku z Izraelem, gdy drużyna walczyła o wyjazd na MŚ 2018. Mimo że grał mało, to był obecny w kadrze, w której występował także Chiellini – Astori na kilka miesięcy przed swoją śmiercią z ławki oglądał, jak jego drużyna przegrywa w barażach o MŚ ze Szwecją. Kolejnej szansy walki o wielką imprezę nie doczekał.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze