Zbigniew Boniek

i

Autor: SE Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek dał się nabrać! Tak wygląda oficjalna jedenastka Euro

2021-07-13 14:10

Zbigniew Boniek bardzo aktywnie komentował na Twitterze wydarzenia związane z UEFA Euro 2020, często zabierając głos w sprawach, które budziły wiele emocji wśród fanów. Ostatnimi akordami turnieju było wybranie najlepszej jedenastki mistrzostw. Zbigniew Boniek w mediach społecznościowych udostępnił grafikę, mająca przedstawiać zespół złożony z najlepszych piłkarzy imprezy, jednocześnie wyśmiewając ten wybór. Okazało się, że prezes PZPN-u… dał się nabrać! Oficjalna jedenastka Euro prezentuje się bowiem inaczej.

Mistrzostwa Europy zapamiętamy z wielu powodów. Nie obyło się bez kontrowersji, skandali i  dramatów ale byliśmy także świadkami pięknych historii, wspaniałych bramek i wielkiego triumfu Włochów, którzy wygrali w finale z Anglikami po konkursie rzutów karnych. Po turnieju przyszedł czas na wytypowanie drużyny złożonej z najlepszych zawodników całej imprezy. Wielu kibiców miało swoje własne przemyślenia w tym temacie, choć w przypadku kilku zawodników praktycznie nie ma o czym dyskutować. Jedną z takich jedenastek na swoim profilu udostępnił Zbigniew Boniek – grafika wyglądała tak, jakby została stworzona przez UEFA. Okazuje się jednak, że wiceprezydent europejskiej centrali wcale nie pokazał oficjalnej jedenastki turnieju!

Tomaszewski OSTRO o burdach na Wembley: To TERRORYŚCI I BANDYCI!

Zbigniew Boniek dał się nabrać? Udostępniona przez niego „11” nie była oficjalna

Wciąż pełniący funkcję prezesa PZPN-u działacz piłkarski często udziela się w mediach społecznościowych, nierzadko wywołując sporo kontrowersji. Teraz było podobnie – Zbigniew Boniek udostępnił na swoim profilu na Twitterze jedenastkę stworzoną przez najlepszych graczy turnieju. Znaleźli się w niej: Gianluigi Donnarumma - Joakim Maehle, Giorgio Chiellini, Harry Maguire, Luke Shaw - Paul Pogba, Granit Xhaka - Raheem Sterling, Federico Chiesa, Kasper Dolberg - Cristiano Ronaldo. – To chyba żart? Kto o tym decydował? – pisał na Twitterze Zbigniew Boniek.

Okazało się, że faktycznie, to był żart! Choć grafika mogła wyglądać na oficjalną, to taką nie była. W prawdziwej jedenastce turnieju znaleźli się: Gianluigi Donnarumma – Kyle Walker, Leonardo Bonucci, Harry Maguire, Leonardo Spinazzola – Pierre-Emile Hojbjerg, Jorginho, Pedri – Federico Chiesa, Romelu Lukaku, Raheem Sterling. Jury wybierające najlepszą „11” turnieju składało się z byłych piłkarzy i trenerów.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze