David Luiz, Chelsea Londyn

CHELSEA - BASEL, WYNIK 3:1. Kapitalny gol Luiza i pewny awans do finału, rywalem Benfikca Lizbona

2013-05-03 1:33

Chelsea Londyn pewnie wygrała 3:1 z FC Basel na własnym stadionie i tym samym przypieczętował swój awans do finału Ligi Europejskiej. Rywalem londyńczyków będzie ekipa Benfiki Lizbona.

Chelsea  wielkie strzelanie rozpoczęła dopiero w drugiej połowie. Do przerwy gospodarze przegrywali 0:1 po golu Salaha.

W drugiej odsłonie meczu do głosu doszli piłkarze Rafy Beniteza. Najpierw strzelił Torres, później podwyższył Moses, a na koniec kapitalną bramkę zza pola karnego zdobył David Luis.

W drugim meczu Benfica Lizboba dała sobie radę z Fenerbahce Stambuł i wygrała również stosunkiem 3:1.

Wielki finał Ligi Europejskiej zaplanowano na 15 maja. Zostanie on rozegrany na Amsterdam Arena.