Piłka nożna, Josue, Legia, Alkmaar, stadion

Autor: Screen/TVP Sport, Cyfrasport Josue i stadion Legii

Zamieszanie w Warszawie

Kibice Legii dali do pieca! Sędzia musiał się bezradnie przyglądać. Wielkie dymy

2023-12-14 19:11

Piłkarze Legii Warszawa awansują do barażów o 1/8 finału Ligi Konferencji, jeśli wygrają lub zremisują z AZ Alkmaar w 6. kolejce fazy grupowej. Mecz na stadionie przy ul. Łazienkowskiej miał się zacząć w czwartek (14.12) o 18.45, ale został opóźniony o kilka minut.

Wszystko przez jak zwykle niebanalną oprawę przygotowaną przez kibiców Wojskowych. Na Łazienkowskiej zawsze można liczyć na fajerwerki – dosłownie i w przenośni. Tym razem popisy pirotechniczne fanó Legii były na tyle solidne, że nad stadionem unosił się spory dym – tak duży, że sędzia musiał na kilka minut odroczyć start spotkania. Z niecki stadionowej zakłócające widoczność opary zniknęły po dobrych kilku minutach.

Dym jak w kociołku

Dymi się jak z kociołka, w którym Gallowie warzyli czarodziejski eliksir” – podsumował Jacek Laskowski, komentujący mecz w TVP Sport.

Po pięciu kolejkach Legia ma 10 pkt, natomiast AZ dziewięć. Mecz w Warszawie jest dla legionistów okazją do rewanżu za porażkę 0:1 w Alkmaar. – Wiemy, że wystarczy nam remis, ale nie chcemy grać tylko o jeden punkt. Naszym celem jest zwycięstwo – zaznaczył trener Legii Kosta Runjaic.

Temat Legii Warszawa w Anglii powraca! Policja w Birmingham jasno o minionych zdarzeniach, specjalne śledztwo

Spotkanie to budzi szczególne emocje, ponieważ działaczy i piłkarzy Legii po meczu w Holandii spotkały nieprzyjemności ze strony ochroniarzy i policjantów. Josue i Radovan Pankov zostali nawet aresztowani pod zarzutem napaści na funkcjonariusza.

Dawid Szwarga przed meczem z Atalantą przywołał dobrze znane jego drużynie hasło

– Wydarzenia w Holandii nie będą mieć wpływu na jutrzejszy mecz. Nie było to miłe, ale nie chcę do tego wracać. Możemy odpowiedzieć w najlepszy sposób na boisku. Zależy nam, by zagrać jak najlepiej i wszystko odbywało się fair. Chciałbym, aby jutrzejszy dzień był świętem piłki nożnej. Zrobimy wszystko, aby tak było. Chciałbym zaapelować o fantastyczną atmosferę, z której jesteśmy znani – podkreślił Runjaic.