"Kolejorz" rozjechał Norwegów

2009-07-31 0:18

Lech Poznań odniósł przekonujące zwycięstwo w pierwszym meczu III rundy eliminacyjnej Ligi Europejskiej i pewnie pokonał Fredrikstad 6:1.

Poznaniacy objęli prowadzenie już w szóstej minucie po strzale Wilka. Dwa kolejne trafienia dołożył Kolumbijczyk Manuel Arboleda. Do przerwy było już po wszystkim, Lech prowadził aż 3:0.

W 48. minucie przewaga Lecha stopniałą, pierwszą bramkę dla drużyny Fredrikstad zdobył Borges. Jednak gospodarze nie cieszyli się długo ze zdobytej bramki. Trzy minuty potem na 4:1 podwyższył Robert Lewandowski.

Następnie trafienia dołożyli Peszko i Bandrowski. Dokonując tym samym dzieła zniszczenia Norwegów.

Od tej pory gra wyraźnie zwolniła. Tak wysokie prowadzenie nie wymagało od poznaniaków już niczego więcej.

Lech zdeklasował przeciwnika i kwestia awansu do kolejnej rundy jest jedynie formalnością.

Fredrikstad - Lech Poznań 1:6 (0:3)

0:1 Jakub Wilk 10
0:2 Manuel Arboleda 22
0:3 Manuel Arboleda 25
1:3 Celso Borges 48
1:4 Robert Lewandowski 51
1:5 Sławomir Peszko 54
1:6 Tomasz Bandrowski 56