Legia pokonała Gruzinów i gra dalej

2009-07-23 19:53

W 2. rundzie eliminacji Ligi Europejskiej Legia Warszawa pokonała na wyjeździe gruziński Olimpi Rustawi (1:0) i zapewniła sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Następnym rywalem podopiecznych Jana Urbana będzie duńskie Broendby Kopenhaga lub estońska FC Flora Tallin.

Bohater meczu: Sebastian Szałachowski (Legia)

Pomocnik Legii swoją bramką przypieczętował awans zespołu do 3. rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Dla Szałachowskiego bramka ta jest tym ważniejsza, że w zeszłym sezonie leczył kontuzję, która wyeliminowała go z gry na kilka miesięcy.

Tak padła bramka:

0:1 - Sebastian Szałachowski otrzymał podanie od Piotra Gizy i mocnym płaskim strzałem pokonał bramkarza gospodarzy, dając prowadzenie swojej drużynie.

Kibice:

Tuż po przerwie mecz musiał zostać na chwilę przerwany. Wszystko za sprawą jednego z kibiców, który wyraźnie pijany wdarł się na murawę. Do akcji natychmiast wkroczyli ochroniarze i spotkanie mogło się toczyć dalej.