Legia – Spartak: Rosyjski sportowiec znany z obrażania Polaków znów aktywny. Zagrzewa swoich do walki

2021-12-09 15:05
Aleksiej Spiridonow obraża Polskę
Autor: Cyfra Sport Aleksiej Spiridonow obraża Polskę

W czwartek 9 grudnia Legia Warszawa zagra ze Spartakiem Moskwa o być albo nie być w Lidze Europy. Spotkanie to budzi wiele emocji, a mecz przeciwko rosyjskim drużynom zawsze generuje ich więcej, niż zwykłe starcie w europejskich pucharach. W nietypowy sposób do walki z Legią piłkarzy Spartaka zagrzewa Aleksiej Spiridonow, rosyjski siatkarz, znany z licznych skandali i obrażania Polaków.

Czwartkowe starcie Legii Warszawa ze Spartakiem Moskwa zadecyduje o tym, czy „Wojskowi” zagrają na wiosnę w Lidze Europy. Mimo że Legia zgromadziła 6 punktów, to jedynie zwycięstwo nad Spartakiem da jej awans do kolejnej fazy LE (awans do Ligi Konferencji Europy jest już niemożliwy, o czym więcej TUTAJ). Jest to o tyle niecodzienna sytuacja, że w większości grup w Lidze Europy taki dorobek punktowy, lub nawet mniejszy, daje pewne miejsce w LKE. Przed spotkaniem fani stołecznego klubu mogą mieć sporo obaw. Co prawda Legia pokonała Spartaka w Moskwie w pierwszym meczu fazy grupowej, ale od tamtego spotkania minęły niemal trzy miesiące i mistrzowie Polski nie są już tą samą drużyną. „Wojskowi” są zdziesiątkowani przez kontuzje i z pewnością w dużo gorszych nastrojach, bowiem przeżywają potężny kryzys w Ekstraklasie. Spartak z pewnością nie odpuści, bowiem jeśli ulegnie Legii, to zamknie sobie drogę do Ligi Europy, a może nawet zająć ostatnie miejsce w grupie. Piłkarzy z Moskwy wspierać będzie m.in. Aleksiej Spiridonow, kontrowersyjny rosyjski siatkarz.

Trener Spartaka stanowczo o formie Legii. Jasna deklaracja, ważne słowa

Tak Legia Warszawa pokonała Spartak w pierwszym meczu fazy grupowej! Więcej w galerii poniżej

Spiridonow znów uderza w Polaków. Pretekstem mecz Legia – Spartak

Aleksiej Spiridonow jest aż nadto dobrze znany polskiej publiczności. Nie kryje się on ze swoją nienawiścią do Polski i Polaków. Teraz znów postanowił uderzyć, wykorzystując jako pretekst mecz między Legią a Spartakiem w Lidze Europy.

Josue tłumaczy się z machania rękami w trakcie gry. Powiedział o meczu ze Spartakiem

 - Tylko zwycięstwo! Spartak może przegrać z każdym, ale nie z Polakami. Jak nasi zawodnicy powinni sobie poradzić z prowokacjami z trybun? Grałem w Polsce 30 razy. Trzeba po prostu wygrać i zamknąć Polakom usta. Nie możemy ignorować ich prowokacji. Polacy są teraz na nas źli, więc musimy ich pokonać. Te prowokacje możemy tylko obrócić w motywację do zwycięstwa - cytuje wypowiedź Aleksieja Spiridonowa portal sport-express.ru.

Sonda
Czy Legia Warszawa zagra na wiosnę w europejskich pucharach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze