Liga Europejska: Mariusz Lewandowski nie obroni pucharu

2010-02-27 3:15

W maju Mariusz Lewandowski (31 l.) świętował zdobycie ostatniego w historii Pucharu UEFA. Rozgrywki zmieniły nazwę i teraz Szachtar chciał wygrać pierwszą Ligę Europejską. Piłkarzom z Doniecka marzenia z głowy wybił Fulham.

Na Ukrainie padł remis 1:1 ("Lewy" cały mecz przesiedział na ławce) promujący londyńczyków, którzy wygrali u siebie 2:1. Koszmar gospodarzy zaczął się w 33. minucie, gdy gola zdobył Brede Hangeland (29 l.). Dwadzieścia minut przed końcem wyrównał Jadson (27 l.), ale to było za mało, by awansować. - To cudowna noc, ale mam nadzieję, że przed nami jeszcze takich kilka - mówił trener Fulham, Roy Hodgson.

Cudowną noc miał też Ludovic Obraniak (26 l.), który zaliczył asystę przy golu dającym Lille remis 1:1 z Fenerbahce Stambuł i awans.