Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

Skandal!

Okradli Lewandowskiego w Barcelonie? Hiszpanie są wściekli, grzmią o wielkim skandalu

2023-02-17 11:09

Robert Lewandowski może sobie pluć w brodę po meczu Barcelona - Manchester United. Polski piłkarz mógł mieć bramkę w meczu Ligi Europy, ale ostatecznie jego drużyna została... okradziona z jedenastki. Hiszpańskie media podnoszą larum po skandalicznej postawie arbitra.

Barcelona, z Robertem Lewandowskim w składzie, zremisowała u siebie z Manchesterem United 2:2 w pierwszym meczu baraży o awans do 1/8 finału piłkarskiej Ligi Europy. Rewanż za tydzień w Anglii. Barcelona ma niezwykle udany początek 2023 roku. Od 1 stycznia wygrała wszystkie 11 meczów o stawkę (jeden z nich po rzutach karnych), dzięki czemu zdobyła Superpuchar Hiszpanii, awansowała do półfinału Pucharu Króla, a w ekstraklasie wypracowała ośmiopunktową przewagę nad wiceliderem Realem Madryt. Pokonać Manchesteru jednak nie zdołała.

Polski dziennikarz zaryzykował. Nie uwierzysz, co można było wypić podczas Bodo/Glimt - Lech Poznań. Brzmi obrzydliwie

Barcelona - United: Lewandowski okradziony z karnego

Wszystkie bramki padły w drugiej połowie. W 50. minucie prowadzenie "Dumie Katalonii" dał Marcos Alonso, który popisał się skuteczną główką po rzucie rożnym. Goście wyrównali już dwie minuty później za sprawą Marcusa Rashforda. "Czerwone Diabły" poszły za ciosem i w 59. minucie to one wygrywały. Obrońca Barcelony Jules Kounde niefortunnie interweniował i wbił piłkę do własnej siatki.

Barcelona wyrównała w 76. minucie. W pole karne piłkę zagrał Raphinha, Lewandowski jej nie sięgnął, ale i tak wpadła do siatki. Niestety, Polak został okradziony z możliwości strzelenia rzutu karnego. Hiszpański portal Sport.es, grzmiał w tej sprawie. Dlaczego sędziowie nie odgwizdali jedenastki po zagraniu ręką jednego z piłkarzy "Czerwonych Diabłów"? Trudno powiedzieć! Oburzenie dziennikarzy jest jak najbardziej słuszne.

Kamil Glik wylądował w szpitalu. Ważna wiadomość od gwiazdy reprezentacji Polski, rozpoczęła się walka

QUIZ: Jak dobrze znasz Roberta Lewandowskiego?