Porto - Braga NA ŻYWO w internecie. Zapis relacji LIVE z finału Ligi Europy

2011-05-18 22:37

FC Porto kontra Sporting Braga. Drużyny z portugalskich miast oddalonych o pół godziny jazdy samochodem spotkały się dziś w Irlandii. Stawką meczu był triumf w rozgrywkach Ligi Europejskiej. Pogromcy Lecha Poznań stawią nie dali rady faworytowi rozgrywek i przegrali 0:1? Zapraszamy do przeczytania zapisu relacji NA ŻYWO z finału LE na portalu Gwizdek24.pl.

22:37

KONIEC SPOTKANIA. PORTO ZWYCIĘŻA BRAGĘ 1:0 I WYGRYWA LIGĘ EUROPEJSKĄ!!!!

22:36

90 min Żółta kartka dla Rolando za opóźnianie gry

22:36

90 min Meyong sam przed Heltonem pudłuje!!!! Sędzia odgwizduje jednak spalonego!

22:35

90 min Alan w polu karnym, ale w ostatniej chwili piłkę zabrał mu Sapunaru.

22:34

90 min Silvio miał okazję na dośrodkowanie, ale nie trafił w piłkę

22:33

90 min Helton dostał żółtą kartkę za opóźnianie gry

22:31

88 min Dośrodkowanie z rzutu wolnego Alana kompletnie zepsute

22:29

86 min Beluscchi strzela, ale obok bramki Artura

22:28

84 min Hulk zwijał się z bólu na murawie, więc Coutinho wybił piłkę na aut. Na szczęście po chwili Brazylijczyk wrócił do gry

22:25

82 min Dośrodkowanie Silvio, ale na piłkę czekał już świetnie dysponowany dziś Helton

22:23

80 min Hulk strzela zdecydowanie nad bramką

22:23

80 min Żółta kartka dla Kaki po faulu na Falcao i zbyt głośnych dyskusjach z sędzią

22:22

79 min Kolejna zmiana w Porto. Boisko opuszcza Varela, za niego Rodriguez

22:20

76 min Nieudany strzał Paulo Cesara mógł skończyć się podaniem do Silvio. Całą akcję przerywa jednak Helton

22:16

73 min Zmiana w zespole Porto. Schodzi Guarin, za niego na boisku Beluschi

22:15

72 min Byłoby groźnie, ale Pereira minął się z piłką

22:13

70 min Silvio niedokładnie podał do Meyonga. Aut dla Porto

22:10

67 min Znów Varela, tyle że zablokowany i mamy rzut rożny dla Bragi

22:08

65 min Varela strzela na bramkę, a nie do niej

22:05

62 min Zbyt mocne dośrodkowanie Paulo Cesara. Gdyby było lepsze, na piłkę czekało już kilku zawodników Bragi

22:04

61 min Hulk w szaleńczej walce z Silvio. Przegrywa go jednak i piłkę od bramki wybija Artur

22:02

59 min Mossoro ogląda żółtą kartkę za dyskusje z arbitrem...

22:02

58 min Helton odważnie wyszedł przed bramkę. Było groźnie, ale bramkarz Porto wygladał, jakby w ogóle się nie przestraszył. Czy na pewno?

22:01

57 min Znakomity drybling Hulka, który poprosił kibiców Porto o jeszcze głośniejszy doping. Fani posłuchali go i teraz na trybunach stadionu W Dublinie słychać tylko przeciągłe "FC Porto!".

21:58

55 min Paulo Cesar strzelał z 35 metrów, ale uderzył prosto w rywali

21:54

51 min Paulo Cesar pechowo trafiony w głowę piłką przez swojego kolegę z drużyny. Padł jak ścięty na murawę, ale na szczęście po krótkim czasie się podniósł

21:52

49 min Sapunaru fauluje Guarina i ogląda żółtą kartkę

21:49

46 min Mossoro sam na sam z Heltonem!!! Mogło być 1:1, ale Helton fantastycznie broni!!!!

21:48

46 min Rozpoczęli

21:48

II POŁOWA

21:33

Koniec pierwszej połowy, zapraszamy po przerwie

21:32

46 min Dośrodkowanie z rzutu wolnego Hugo Viany, ale wybija je Coutinho

21:32

Nie było spalonego - Falcao był w jednej linii z Paulao

21:31

Cudowne dośrodkowanie Guarina wprost na głowę Falcao, który bez problemów pokonuje Artura!

21:30

44 min GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! 1:0 dla Porto! Falcao!!!!

21:29

43 min Hulk walczył z dwoma graczami Bragi i jednego z nich sfaulował

21:28

42 min Custodio dograł piłkę na środek pola karnego Porto, wybijają obrońcy i aut dla Bragi

21:26

40 min Artur miał dużego farta. Trafił piłką w Falcao, a piłka nie wpadla do bramki

21:26

40 min Falcao byłby w dobrej sytuacji, ale minął się z piłką

21:24

38 min Ależ akcja Guarina! Sfaulował jednak Paulao i sędzia przerwał grę

21:23

37 min Znów atakowała Braga, wciąż jednak bez powodzenia. Alan stracił piłkę

21:21

35 min Natarcie Bragi, jednak nieskuteczny Lima

21:18

32 min Strzał głową Vareli, ale niecelny

21:16

31 min Żółta kartka dla Silvio za brutalny faul na Hulku

21:14

28 min Hulk pieknielnie mocno z dystansu, ale przestrzelił

21:12

26 min Świetny zwód Alana, ale poradził sobie z nim Perreira

21:10

Trener Porto Andre Villas Boas dostał niedawno propozycję przejścia do Chelsea. Odrzucił ją jednak, bo chce walczyć z Porto w Lidze Mistrzów. Nie pójdzie więc śladem Jose Mourinho. - Teraz nadszedł mój czas, jednak pamiętam, co zawdzięczam innym ludziom, na przykład Bobby'emu Robsonowi czy właśnie Mourinho. Nie chcę jednak, żeby ludzie mówili, że nie mam własnych pomysłów - podkreśla Boas. Czy podobnie do Mourinho wygra wielkie trofeum z Porto?

21:06

20 min Strzał Limy, ale wprost w ręce bramkarza Porto

21:06
21:04

18 min Dośrodkowanie na głowę Falcao, ale dobrze obrona Bragi

21:01

15 min Mocne wstrzelenie piłki w pole karne Porto przez Hugo Vianę, ale wybijają gracze Porto

21:00

14 min Efektowna próba strzału z przewrotki Vareli, ale wysoko ponad bramką

20:58

W 1/16 finału Ligi Europejskiej Braga wyeliminowała Lecha Poznań. Ciekawe, komu teraz kibicują piłkarze "Kolejorza"?

20:55

9 min Drybling Vareli w polu karnym Bragi, ale piłkarz Porto zablokowany i mamy rzut rożny

20:54

7 min Dobra akcja Hulka, ale jego strzał obok bramki

20:54

- Porto zawsze miało bardzo silny skład, a teraz jest to zespół, który bardzo dobrze poradziłby sobie w Lidze Mistrzów. To klub stworzony do gry w tych rozgrywkach. W finale Ligi Europy, biorąc pod uwagę grę w całym sezonie, to oczywiste, że Porto jest faworytem.Ale to jest właśnie finał, tylko jeden mecz. Przy dobrej motywacji można stworzyć sobie wiele okazji, które mogą przynieść ci bramkę. Właśnie dzięki temu wierzymy w możliwość wygrania tego meczu - powiedział przed tym meczem na stronie uefa.com trener Bragi Domingos Paciencia. Czy ma rację?

20:52

6 min Guarin powalczył w polu karnym Bragi i był o krok od wyjścia na dobrą pozycję

20:50

4 min Pierwsza groźna sytuacja dla Bragi! Custodio strzelił na bramkę Porto, ale minimalnie chybił!

20:49

3 min Niepewna interwencja Silvio na środku obrony, ale Porto tego nie wykorzystało

20:48

2 min Podanie Otamendiego do Vareli, ale wszystko skończyło się fiaskiem