11-latek bryluje w SENIORSKICH rozgrywkach. Chce go LEGENDARNY klub

2021-04-08 9:46
Piłka, piłka nożna
Autor: East News

Najlepsze europejskie kluby mają w dzisiejszych czasach tak wysoko rozwinięty scouting, że w poszukiwaniu potencjalnych przyszłych gwiazd futbolu przeczesują także rozgrywki dziecięce. Niezwykle rzadko zdarza się jednak, że gwiazda ligi dziecięcej bryluje w rozgrywkach… seniorskich. A taka właśnie sytuacja ma miejsce w Liberii, gdzie prawdziwą furorę robi 11-letni Eric Marshall, który zdążył już zebrać pierwsze szlify w dorosłej drużynie swojego klubu.

Eric Marshall reprezentuje obecnie barwy Football Club Gar’ou, występującego na czwartym poziomie ligowym w Liberii. Młodzian zadebiutował w pierwszej drużynie jeszcze jako 10-latek, miało to miejsce 8. marca bieżącego roku. Wszedł wtedy na boisko w samej końcówce spotkania z Perry Street Defender. Aktualnie Marshall ma już trzy ligowe spotkania seniorskie na koncie, w ostatnim z nich – przeciwko Haifia FC – wyszedł w pierwszym składzie i na murawie spędził 80 minut.

Piątek i Sousa ZDEPTANI po meczu z Anglią. Oj, będzie bolało! | Futbologia

Niedługo po zakończeniu meczu przeciwko Haifia FC media społecznościowe obiegła fotografia, na której obok młodego Marshalla widnieją agenci pośredniczący w transferach wielkiego Ajaxu Amsterdam. Podobno ocenili oni, że 11-latek był najlepszym aktorem tych zawodów. Taka ocena naturalnie podsyciła plotki na temat możliwego transferu do Holandii.

Polska nie zagra z Hiszpanią w Bilbao?! Kolejne wielkie problemy, a Euro za pasem

Jego macierzysty zespół, Football Club Gar’ou zapewnia, że fenomenalnego 11-latka od dawna obserwują poważne kluby z całego świata. W kontekście jego transferu wymienia się rzekomo zespoły z Hiszpanii, Anglii, Stanów Zjednoczonych, Brazylii, Kanady, Ghany czy Egiptu. Ajax ma jednak znakomitą kartę przetargową w postaci wyśmienitej akademii, „produkującej” wielu wspaniałych piłkarzy.

Eric „Godpower” Marshall na co dzień występuje na pozycji środkowego pomocnika. Cechuje go przede wszystkim wyśmienita technika oraz znakomita wizja gry. Fenomenalny 11-latek z powodu swojej narodowości bardzo często porównywany jest do najlepszego piłkarza w historii Liberii – Georga Weah’a. Warto także podkreślić, że według nieoficjalnych danych Marshall jest najmłodszym zawodnikiem w historii, który zadebiutował w dorosłych rozgrywkach.

Najnowsze