AS Monaco - FC Barcelona

Autor: AP PHOTO AS Monaco - FC Barcelona

Liga Mistrzów

Falstart Barcelony w Lidze Mistrzów. Ekipa Lewandowskiego przegrywa z AS Monaco. Zapis relacji na żywo

2024-09-19 22:56

Od początku mecz z AS Monaco nie układał się po myśli FC Barcelona. Już w 10. minucie czerwoną kartką ukarany został Eric Garcia i Blaugrana niemal przez całe spotkanie grała w osłabieniu. I przełożyło się to na wynik spotkania, bo gospodarze wygrali 2:1, choć musieli się natrudzić, aby zdobyć komplet punktów w rywalizacji z wicemistrzami Hiszpanii.

AS Monaco - FC Barcelona 2:1 (1:1)

Bramki: Akliouche 16', Ilenikhena 71' - Yamal 27'

Żółte kartki: Ben Seghir, Camara, Zakaria - Martinez, Balde, Raphinha

Czerwona kartka: Garcia

AS Monaco: Kohn - Vanderson (88. Mawissa Elebi), Kehrer, Salisu, Singo - Camara (46. Golovin), Zakaria - Akliouche, Minamino (69. Caio Henrique), Ben Seghir (69. Balogun) - Embolo (69. Ilenikhena)

FC Barcelona: Ter Stegen - Kounde, Cubarsi (79. Dominguez), Martinez, Balde (88. Fati)  - Pedri (83. Torre), Casado - Yamal (79. Torres), Raphinha, Garcia - Lewandowski (79. Martin)

Witamy w relacji na żywo z meczu AS Monaco - FC Barcelona. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 21:00. Bądźcie z nami!

Dobry wieczór! Zapraszamy na relację na żywo z meczu Ligi Mistrzów. AS Monaco na własnym obiekcie zmierzy się z FC Barcelona.

Dość niestandardowo, bo z Ligą Mistrzów spotykamy się również w czwartkowy wieczór, który dotychczas zarezerwowany był dla Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy. Ale po zmianie w formule rozgrywek rozciągnął się również czas rozgrywania kolejki Champions League. I do czwartku kibice Barcelony musieli czekać na mecz ich drużyny.

Podopieczni Hansiego Flicka będą chcieli dzisiaj przedłużyć serię swoich zwycięstw. Jak na razie mają pięć wygranych meczów w lidze hiszpańskiej i jest to jeden z najlepszych początków sezonu w ostatnich latach. Blaugrana to faworyt dzisiejszego starcia, ale i AS Monaco nie jest bez szans, bo zespół z księstwa też nie przegrał meczu w lidze francuskiej.

Piłkarze obu drużyn są już na murawie. Przed nami hymn Ligi Mistrzów, a następnie pierwszy gwizdek w spotkaniu.

Zaczynamy!

3'

Spokojny początek spotkania, w którym to Barcelona częściej utrzymuje się przy piłce i stara się rozgrywać ataki na połowie rywali.

7'

Jest i interwencja ter Stegena. Ben Seghir pomknął lewą stroną boiska, ściął akcję do środka i oddał strzał. Zbyt lekki, aby zaskoczyć Niemca.

10'

Co tu się stało?! Dziesiąta minuta, a tu już czerwona kartka dla piłkarza Barcelony. Ter Stegen i Garcia się nie dogadali, Minamino uprzedził Hiszpana i został przez niego przewrócony przed polem karnym. Koniec meczu dla piłkarza gości.

12'

Camara uderzał z rzutu wolnego z siedemnastu metrów, ale wprost w mur.

14'

Wydawało się, że Raphinha wyjdzie sam na sam z Kohnem. W ostatniej chwili został doścignięty przez Salisu i ten wybił mu piłkę spod nóg.

15'

Zamieszanie w polu karnym Barcelony i Embolo miał piłkę na piątym metrze. Słaby strzał wprost w ręce ter Stegena.

16'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Maghnes Akliouche!

Kapitalny przerzut piłkarza AS Monaco, który doszedł do Akliouche. Ten zwiódł czterech zawodników rywali i przymierzył idealnie tuż przy słupku!

19'

Znów wydawało się, że Embolo będzie miał dobrą pozycję do oddania strzału. Znów jednak Szwajcar nie zdołał celnie uderzyć.

21'

Próba Camary z dystansu. Pomocnik pomylił się jednak znacznie.

23'

Barcelona bardzo rzadko zapuszcza się pod bramkę rywali. AS Monaco mądrze gra w przewadze i nie pozwala rywalom na zbyt wiele.

26'

To mogła być cudowna asysta Singo, który dopadł do podania w pola karne i w powietrzu zgrał do Embolo. Ten źle trafił w futbolówkę.

28'

GOOOOOOOOOOOL! Lamine Yamal!

Dalekie podanie za linię obrony AS Monaco, Yamal świetnie przyjął piłkę, ściął do środka i strzałem z dystansu umieścił futbolówkę w siatce. Remis!

30'

Niebezpieczna zabawa Pedriego pod własnym polem karnym. Wydawało się, że straci piłkę, bo stracił równowagę. W ostatniej chwili ją zagarnął.

32'

Ależ teraz błąd Salisu! Źle wybił piłkę po dośrodkowaniu Raphinhi i przejął ją Lewandowski. Strzał oddawał Pedri, jednak pomylił się o centymetry.

35'

Piłka w siatce, ale gola nie ma! Singo przy dośrodkowaniu z rzutu wolnego był na spalonym!

37'

Kolejna ładna i składna akcja gospodarzy. Finalizował ją Minamino. Japończyk trafił jedynie w boczną siatkę.

40'

Spotkanie nieco się wyrównało, choć przewaga wciąż jest po stronie AS Monaco, które często gości na połowie Barcelony.

44'

Po raz drugi zagotowało się pod bramką Barcelony po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. I znów Salisu był bliski szczęścia. Tym razem zabrakło centymetrów, aby dołożył stopę do piłki, która była metr od bramki.

Koniec pierwszej połowy!

AS Monaco ma zdecydowaną przewagę, co wynika z gry w przewadze. Na razie jednak Barcelona potrafi neutralizować większość akcji rywali, ale przed Dumą Katalonii jeszcze całe 45 minut gry 10 na 11.

Zaczynamy drugą połowę spotkania!

49'

I tak jak można było się spodziewać, początek drugiej odsłony należy do gospodarzy. AS Monaco rozgrywa piłkę na połowie rywali i stara się zagrozić bramce Barcy.

52'

Martinez przeciął podanie do Embolo. Gdyby nie interwencja obrońcy, Szwajcar znów miałby świetną okazję na zdobycie bramki.

55'

Bardzo ładna akcja Barcelony, w której niewiele zabrakło do szczęścia. A konkretnie zabrakło dokładniejszego podania Kounde do Raphinhi. Skończyło się faulem Brazylijczyka na bramkarzu AS Monaco.

57'

Ter Stegen z dobrą interwencją. Z dystansu uderzył Vanderson, ale Niemiec był na posterunku.

62'

Wydawało się, że Yamal odda dobry strzał z jedenastu metrów. Dostał piłkę od Raphinhi, ale tuż przed oddaniem strzału nieco się poślizgnął i nie trafił dobrze w futbolówkę.

64'

Znów zamieszanie pod bramką Barcelony. Skończyło się na strzale Minamino. Martinez zdążył podłożyć nogę i piłka spadła na górną siatkę bramki gości.

69'

Tempo spotkania zdecydowanie spadło. Barcelona broni się lepiej niż w pierwszej połowie i nie pozwala rywalom na zbyt wiele.

71'

GOOOOOOOOOOOOOL! George Ilenikhena!

I jakby na zaprzeczenie naszych ostatnich słów, AS Monaco wychodzi na prowadzenie! Wystarczyło jedno podanie za linię obrony, Ilenikhena stanął oko w oko z ter Stegenem i wpisał się na listę strzelców.

75'

Martinez chyba może mówić o szczęściu. Obrońca Barcelony popchnął Salisu i zobaczył żółtą kartkę. Nierzadko w takich sytuacjach pokazywane były czerwone kartki.

77'

Duży błąd Kehrera, który minął się z piłką. Wydawało się, że Raphinha popędzi na bramkę Monakijczyków. Ale znów Salisu niweczy zapędy gości.

80'

Mocne uderzenie Ilenikheny z dystansu. Niewiele zabrakło, aby piłka wpadła do siatki, ale strzał był jednak niecelny.

85'

Rzut karny dla AS Monaco! Balogun był faulowany.

86'

Sędzia będzie sprawdzał sytuację na powtórkach...

87'

Pierwotna decyzja odwołana! Sędzia uznał, że faulu jednak nie było.

90+1

O sześć minut sędzia przedłużył drugą połowę.

90+3

Uderzenie Raphinhi z rzutu wolnego. Brazylijczyk pomylił się jednak dość znacząco.