Xavi Hernandez

i

Autor: AP PHOTO Xavi Hernandez

Ostre komentarze

Barcelona zmiażdżona przez hiszpańskie media. Zespół Lewandowskiego oberwał nawet za wygrany mecz

2022-11-02 20:30

Robert Lewandowski nie miał okazji poprawić swojego dorobku strzeleckiego w ostatnim meczu Barcelony w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Xavi postanowił dać odpocząć swojemu najlepszemu napastnikowi, który już w tym sezonie w Lidze Mistrzów nie będzie miał okazji strzelać bramek. Barcelona co prawda wygrała z Victorią Pilzno, ale zaprezentowała się na tyle słabo, że hiszpańskie media nie miały dla „Dumy Katalonii” litości.

FC Barcelona już przed rozpoczęciem swojego spotkania w 5. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów wiedziała, że nie awansuje do fazy pucharowej rozgrywek i czeka ją rywalizacja w Lidze Europy. Mecz z Bayernem tylko potwierdził, że Barcelona w tej chwili nie jest w stanie konkurować z najlepszymi drużynami kontynentu. Ostatnie spotkanie, z Victorią Pilzno, miało poprawić humory w zespole, ale to nie do końca się udało, mimo zwycięstwa 4:2. Hiszpańskie media nie miały litości dla drużyny Xaviego.

Ostra krytyka spadła na Barcelonę

Mecz z Victorią Pilzno miał napędzić drużynę na wyzwania w lidze oraz Lidze Europy. Co prawda ofensywnie nie było najgorzej, bo „Duma Katalonii” strzeliła cztery gole, ale sama przy tym straciła dwa i nie zaprezentowała się najlepiej. Media zwróciły uwagę właśnie na to, że zamiast podbudowania morale, gra nie napawała optymizmem.

 – Jeśli Xavi chciał wczoraj ocalić dumę i poczucie profesjonalizmu swojej drużyny, jak powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej, osiągnął coś przeciwnego, pokazując wszystkie kategorie impotencji przeciwko rywalowi, który nie potrafił nawet zagrać dobrze – napisano w dzienniku „ABC”.

Z kolei portal El Futbolero wskazuje, że trzecie miejsce w grupie jest jeszcze bardziej upokarzające niż przed rokiem, bo „Duma Katalonii” ściągnęła wielu piłkarzy, aby go uniknąć, a i tak się to nie udało. Warto przypomnieć jednak, że przynajmniej sytuacja w LaLiga nie jest najgorsza. Mimo porażki z Realem Madryt, Barcelona traci do liderujących "Królewskich" tylko punkt, mając ich na koncie 31 po 12. kolejkach.

PKO Ekstraklasa Raport odc. 11
Najnowsze