Robert Lewandowski, Bayern Monachium

Autor: AP PHOTO/MATTHIAS SCHRADER Robert Lewandowski podczas meczu Bayern - Salzburg

Wielka noc Roberta Lewandowskiego w Lidze Mistrzów! W 11 minut rozbił Salzburg, Bayern zdeklasował rywali w "polskim meczu"

2022-03-08 22:57

Cóż to był za występ Roberta Lewandowskiego! Bayern przystąpił do rewanżu z RB Salzburg po remisie i nie najlepszych występach w Bundeslidze, a pierwsze minuty szybko pokazały, że mistrzowie Austrii tanio skóry nie sprzedadzą. Wtedy głos zabrał jednak polski superstrzelec, który w 11 minut doprowadził do wyniku 3:0. Najpierw w kapitalny sposób wywalczył dwa rzuty karne, które pewnie zamienił na gole, a następnie wykorzystał zamieszanie w defensywie Salzburga i z najbliższej odległości wpakował piłkę do pustej bramki. Hat-trick w ciągu 23 minut meczu to najszybsze takie wydarzenie w historii LM! Ostatecznie Bayern wygrał 7:1, a całą drugą połowę w barwach gości rozegrał Kamil Piątkowski. Poniżej nasz zapis z relacji na żywo z tego spotkania:

Bayern Monachium - RB Salzburg 7:1 (4:0)

Bramki: Lewandowski (12' - k., 21' - k., 23'), Gnabry (31'), Mueller (54', 83'), Sane (85') - Kjaergaard (70')

Kartki:

Bayern: Neuer - Pavard, Sule (66', Nianzou), Hernandez (60', Upamecano) - Gnabry (46', Sarr), Kimmich, Musiala (66', Roca), Coman (66', Choupo-Moting) - Mueller, Sane - Lewandowski

Salzburg: Kohn - Kristensen, Solet (46', Piątkowski), Wober, Ulmer - Camara (67', Tijani) - Capaldo, Seiwald (46', Sucić) - Aaronson - Adamu (62', Kjaergaard), Adeyemi (62', Sesko)

Czy Bayern wygra Ligę Mistrzów w sezonie 2021/22?

Przez wiele tygodni Bayern Monachium wydawał się być maszyną nie do zatrzymania, ale w ostatnich tygodniach poszczególne trybiki zaczęły gorzej pracować. Wszystko zaczęło się od sensacyjnej porażki 2:4 z VfL Bochum, po której przyszedł remis z RB Salzburg w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Podopieczni Juliana Nagelsmanna przegrywali w Austrii przez niemal 70 minut i dopiero gol Comana w samej końcówce uratował ich przed porażką. W przerwie między pierwszym spotkaniem z Salzburgiem a rewanżem, Bayern rozegrał trzy kolejne kolejki Bundesligi i te wyniki także nie są oszałamiające. Co prawda rozbili oni Greuther Furth 4:1, ale starcia z Eintrachtem Frankfurt i Bayerem Leverkusen były znacznie trudniejsze. Pierwsze z nich zakończyło się skromnym zwycięstwem 1:0, a w ostatniej kolejce "Aptekarze" wywieźli z Bawarii punkt (1:1). W obu tych meczach nie błyszczał Robert Lewandowski, któremu już zaczęto wyliczać czas bez gola. Czy we wtorek licznik zostanie wyzerowany?

RB Salzburg to prawdziwy dominator austriackiej piłki klubowej, a w jego barwach występuje m.in. Kamil Piątkowski. Polski obrońca siedział w pierwszym meczu z Bayernem na ławce, ale w trzech ostatnich spotkaniach rozegrał po 90 minut. Istnieje duża szansa, że w Monachium zmierzy się z Lewandowskim i spółką, gdyż jego drużyna zmaga się z pewnymi problemami zdrowotnymi. Z pewnością byłoby to dla niego wielkie wydarzenie, choć debiut w LM ma już za sobą. Czy niemiecki trener Matthias Jaissle mu zaufa? Początek rewanżu w walce o ćwierćfinał LM już o 21:00!