Dawid Szwarga

i

Autor: Cyfrasport Dawid Szwarga

Będzie awans do kolejnej rundy LM?

Dawid Szwarga o planie na rewanż z Florą. Trener Rakowa mówi wprost o celu mistrza Polski

2023-07-17 23:24

Przed piłkarzami Rakowa rewanż z Florą Tallinn w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. W pierwszym spotkaniu rozegranym w Częstochowie mistrz Polski wygrał 1:0. Czy to wystarczy, aby w Estonii zapewnić sobie przepustkę do kolejnej fazy rozgrywek? Dawid Szwarga podczas konferencji prasowej powiedział o planie na rewanż z mistrzem Estonii. Trener Rakowa wprost o celu podopiecznych.

Nie byli zaskoczeni postawą Flory w Częstochowie

Piłkarze Rakowa nie mogli odżałować, że u siebie wygrali tylko 1:0, choć nie brakowało im okazji. - Spodziewaliśmy się, że Flora będzie dobrze zorganizowana jeśli chodzi o działania w obronie - powiedział trener Dawid Szwarga na konferencji prasowej. - Udowodniła to ze swoim trenerem w poprzednich kampaniach europejskich. Myślę, że nie byliśmy zaskoczeni. Kluczowe będzie to, abyśmy dobrze zachowywali się w ataku i realizowali nasz plan - analizował i dodał: - Wierzę, że Superpuchar Polski pozytywnie wpłynął na drużynę, bo zagraliśmy dobry mecz z Legią, która w okresie przygotowawczym wygrała wszystkie sparingi z dobrymi rywalami. Mecz był wyrównany i niewiele brakowało, aby w ostatnich minutach wygrać - przyznał.

Tak Marek Papszun spędza teraz czas. Nad tym teraz pracuje najlepszy trener ubiegłego sezonu

Przygotowania do rewanżu przebiegły sprawnie

Szkoleniowiec wierzy w to, że jego podopieczni pokażą jakość w starciu z Florą i zaprocentuje to w wywalczeniu promocji. - Przyjechaliśmy na rewanż z jasnym nastawieniem i celem czyli chęcią awansu do kolejnej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów - zadeklarował. - Mamy świadomość, że Flora jest drużyną dobrze zorganizowaną, która ma plan jak bronić i szukać swoich momentów w szybkim ataku czy przez stałe fragmenty. Wierzę w to głęboko, że to pierwsze spotkanie pozwoliło nam się dobrze przygotować do rewanżu. Przygotowania przebiegły sprawnie. Wierzę w to, że spotkanie zakończy się naszym sukcesem, którym będzie awans do kolejnej rundy eliminacji Ligi Mistrzów - zaznaczył trener Dawid Szwarga.

Łukasz Zwoliński z jasną deklaracją przed meczem z mistrzem Estonii. Tak ma zagrać Raków z Florą

Sonda
Czy Dawid Szwarga doprowadzi Raków do fazy grupowej europejskich pucharów?
Najnowsze