Leo Messi zaprezentowany w PSG

i

Autor: AP Leo Messi zaprezentowany w PSG

Messi zaprezentowany w PSG! Zobacz zdjęcia, Paryż ogarnęło szaleństwo

2021-08-11 12:35

Stało się! W środowe przedpołudnie Leo Messi został oficjalnie zaprezentowany jako nowy piłkarz Paris Saint-Germain. Na konferencji prasowej uczciwie przyznał jednak, że nie wie, kiedy zadebiutuje w zespole wicemistrzów Francji, ponieważ dopiero rozpoczyna treningi z drużyną. Odczuciami podzielił się także sternik paryżan, Nasser Al-Khelaïfi. Poniżej zapis ich słów!

Konferencja prasowa Leo Messiego w PSG

Najnowsze wpisy relacji pojawiają się na górze

Serdecznie dziękujemy za uwagę. To już fakt - Leo Messi jest nowym piłkarzem Paris Saint-Germain!

- To prawda, że wszystko jest nowe, ale będzie to świetne doświadczenie zarówno pod względem sportowym, jak i rodzinnym - podkreślił na zakończenie konferencji prasowej Leo Messi.

Szef PSG podkreśla, że klub przestrzegał wszelkich zasad Finansowego Fair Play i sztab specjalistów ocenił, że paryżanie mogą sobie pozwolić na sprowadzenie Leo Messiego.

Messi o początkach rozmów z PSG: "Od razu porozmawiałem z trenerem Pochettino, jesteśmy Argentyńczykami i to upraszczasprawę. Pogadaliśmy i wszystko poszło dobrze. Zrobiono wszystko, abym mógł wybrać przenosiny do tego klubu".

Messi o możliwym pojedynku z Barceloną w Lidze Mistrzów: "Pięknie byłoby wrócić na Camp Nou, ale uczynienie tego w koszulce rywala z pewnością należałoby do dziwnych spraw".

Messi o Ligue 1: "Śledziłem tę ligę, ponieważ mam tu przyjaciół. Rozgrywki bardzo się rozwinęły, teraz są bardziej interesujące. Chcę wygrać ligę z PSG, dla mnie wszystko będzie nowe, ale cieszę się z tego powodu".

Messi o wygraniu Ligi Mistrzów z PSG: "To nie będzie łatwe. Czasami można mieć najlepszą drużynę świata, ale się nie wygrywa, piłka składa się z drobnostek. PSG było bliskie triumfu w Lidze Mistrzów, grali tam najlepsi, ale nie wiem, czego może brakować. Trzeba być zwartą ekipą, trzeba też mieć trochę szczęścia, bo Liga Mistrzów to coś szczególnego".

Messi: "Jestem zarówno smutny z powodu pożegnania z Barceloną, jak i szczęśliwy, że trafiłem tutaj. Teraz ja i moja rodzina jesteśmy szczęśliwi, przeżyliśmy w tym tygodniu mnóstwo emocji, ale teraz się już zaadaptowaliśmy i jestem gotowy".

Messi o debiucie: "Nie wiem, kiedy do niego dojdzie. Jestem po wakacjach, porozmawiam z trenerami, będę musiał trochę się przygotować. Teraz chcę dobrze potrenować i mam nadzieję, że debiut nadejdzie jak najszybciej. Jestem gotowy, by zacząć pracę".

- Moim celem jest dalsze wygrywanie trofeów, dlatego tutaj jestem - podkreśla Messi.

Pierwsze słowa Leo Messiego: "Opuszczenie Barcelony było bardzo trudne. Jestem jednak bardzo szczęśliwy z dołączenia do PSG, ambitnego klubu ze świetną drużyną. Wszystko działo się szybko, od razu po oświadczeniu Barcelony w ubiegły czwartek".

- To historyczny dzień dla futbolu i naszego klubu. Mam nadzieję, że Leo wygra u nas wiele trofeów - podkreślił Katarczyk.

- Wszyscy wiedzą, że jest tylko jeden piłkarz, który wygrał Złotą Piłkę sześć razy. To Leo. Jesteśmy dumni, cieszę się bardzo z powodu radości kibiców - mówi właściciel PSG, Nasser Al-Khelaïfi.

Szef PSG i Leo Messi już przy stole gotowi do odpowiadania na pytania!

Leo Messi już zmierza na miejsce konferencji w towarzystwie swojej żony i dzieci.

Mnóstwo fanów PSG zgromadzonych jest wokół klubu. Od rana trwa w Paryżu prawdziwe szaleństwo. Spójrzcie tylko na te obrazki!

Lada chwila Argentyńczyk powinien rozpocząć swoją prezentację jako piłkarza PSG!

Początek konferencji o godz. 11:00.

Mateusz Borek po meczu Legia - Dinamo: Legia ma wciąż za mało jakości
Najnowsze