Robert Lewandowski, Karim Benzema

i

Autor: Andreas Schaad/AP, Lalo R. Villar/AP

Lewandowski czy Benzema?

Gdzie odbędzie się gala Złotej Piłki? To wyjątkowe miejsce, nagrody odbierał tam Roman Polański

2022-10-17 5:21

Wielu kibiców zadaje sobie pytanie: gdzie odbędzie się gala Złotej Piłki? Theatre du Chatelet – oto miejsce, w którym po raz kolejny Złota Piłka zostanie wręczona. Miejsce to wyjątkowe. Oprócz najsłynniejszej piłkarskiej gali odbywały się tu między innymi ceremonie wręczania nagród filmowych Cezary. Trzykrotnie statuetkę odbierał Roman Polański, czy teraz Robert Lewandowski (34 l.) będzie kolejnym Polakiem na scenie?

Jest na to szansa. Choć wiele wskazuje na to, że Złotą Piłkę za rok 2022 otrzyma Karim Benzema, to Lewandowski ma odebrać nową nagrodę, dla najskuteczniejszego piłkarza. Będzie to statuetka imienia słynnego Gerda Muellera, zmarłego w ubiegłym roku legendarnego napastnika Bayernu i reprezentacji Niemiec. Polak jak nikt zasłużył na to wyróżnienie – w poprzednim sezonie w klubie i reprezentacji strzelił aż 57 goli.

Karim Benzema czy Robert Lewandowski: kto zdobędzie Złotą Piłkę 2022?

Wielkim faworytem do zdobycia Złotej Piłki jest Karim Benzema. Trudno z tym polemizować – poprzedni sezon był dla niego wyśmienity, okraszony wygraniem Ligi Mistrzów. Lewandowski przez wielu ekspertów typowany jest do miejsca w pierwszej trójce. Z kolei wśród kobiet faworytką jest Hiszpanka Alexia Putellas, która zdobyła tę nagrodę również w roku ubiegłym.

Jeszcze słów kilka o Theatre du Chatelet, czyli miejscu wyjątkowym. Położony w pierwszej dzielnicy Paryża, otoczony urokliwymi knajpkami, będzie gościł najlepszych piłkarzy świata już po raz 3. Nie tylko z organizacji Gali Złotej Piłki jest jednak znany. 14 razy odbywała się tam ceremonia wręczania nagród filmowych Cezary. Jeszcze w XX. Wieku widzowie mogli podziwiać tam operetki i balet, a także posłuchać utworów Piotra Czajkowskiego czy Richarda Straussa.

Kibice Realu zapytani o Złotą Piłkę dla Lewandowskiego. Jednoznaczna odpowiedź
Sonda
Czy Karim Benzema powinien otrzymać Złotą Piłkę za 2022 rok?
Najnowsze