Cristiano Ronaldo

Autor: AP/Associated Press/East News Cristiano Ronaldo

Juventus - Olympique Lyon: SENSACJA! Gole Cristiano Ronaldo nie wystarczyły! [WYNIK]

2020-08-07 22:59

Juventus Turyn pożegnał się z Ligą Mistrzów! Cristiano Ronaldo i spółka wygrali rewanżowy mecz 1/8 finału z Olympique Lyon 2:1. Pierwsze spotkanie przegrali jednak 0:1, dlatego odpadli z dalszej rywalizacji. CR7 strzelił dwa gole, to było jednak za mało. Bramki "Starej Damy" strzegł Wojciech Szczęsny.

Cristiano Ronaldo, Wojciech Szczęsny i ich koledzy z Juventusu Turyn byli faworytem rewanżowego meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. "Stara Dama" przegrała pierwsze spotkanie 0:1, więc musiała ruszyć do ataku. Tymczasem wynik otworzyli goście! W 10. minucie w polu karnym rywali padł Houssem Aouar i sędzia podyktował "jedenastkę", co budziło kontrowersje. Tym bardziej, że arbiter miał podstawy, by przerwać akcję wcześniej po faulu na Gonzalo Higuainie... Do piłki podszedł Memphis Depay i lekkim, technicznym strzałem w sam środek bramki pokonał Wojciecha Szczęsnego. Gospodarze zakasali rękawy, mieli przewagę, ale sytuacje tworzyli głównie po indywidualnych akcjach i stałych fragmentach gry. Tak było po rajdzie Federico Bernardeschiego czy strzale Cristiano Ronaldo z rzutu wolnego. Tuż przed końcem pierwszej połowy CR7 wyrównał z rzutu karnego. Sędzia podyktował go po tym, jak Miralem Pjanić trafił w rękę Depaya. Była to bardzo kontrowersyjna decyzja, bo Holender robił wszystko, co mógł, żeby trzymać ręce przy sobie.

Zobacz skrót meczu Juventus Turyn - Olympique Lyon [WIDEO]

W drugiej połowie znów przypomniał o sobie ten, na którego liczył cały Turyn, czyli Ronaldo. W 60. minucie Portugalczyk pokonał bramkarza pięknym strzałem zza pola karnego! Taki wynik wciąż nie dawał awansu "Starej Damie"... CR7 dwoił się i troił, podawał, strzelał. Często brakowało mu jednak wsparcia ze strony kolegów. Goście od czasu do czasu także groźnie atakowali. W 78. minucie Szczęsny nie popisał się przy dośrodkowaniu, ale skórę uratowali mu obrońcy. Gospodarze walczyli do końca, ale nie byli w stanie dołożyć jeszcze jednego, decydującego trafienia. Sensacja stała się faktem!

Zobacz skrót meczu Manchester City - Real Madryt [WIDEO]

W ćwierćfinale Olympique Lyon zagra z Manchesterem City. Mecz odbędzie się 15 sierpnia.

Juventus Turyn - Olympique Lyon 2:1 (1:1)
Bramki: Ronaldo 43 (k), 60 - Depay 12 (k)

Juventus Turyn: Wojciech Szczęsny – Juan Cuadrado (70. Danilo), Matthis de Ligt, Leonardo Bonucci, Alex Sandro - Rodrigo Bentancur, Miralem Pjanić (60. Aaron Ramsey), Adrien Rabiot - Federico Bernardeschi (70. Paulo Dybala, 84. Marco Olivieri), Gonzalo Higuain, Cristiano Ronaldo

Olympique Lyon: Anthony Lopes - Jason Denayer (61. Joachim Andersen), Marcelo, Marcal - Leo Dubois (90. Kenny Tete), Maxence Caqueret, Bruno Guimaraes, Houssem Aouar (90. Thiago Mendes), Maxwel Cornet - Karl Toko Ekambi (67. Jeff Reine-Adelaide), Memphis Depay (67. Moussa Dembele)

Pierwszy mecz: 0:1. Awans: Olympique Lyon.