Juventus

Autor: AP

KARYGODNE zachowanie legendy Juventusu. Wpadł w szał po przegranej, kamery wszystko nagrały [WIDEO]

2021-03-10 12:07

Nie milkną echa wtorkowej „porażki” Juventusu w Lidze Mistrzów. „Stara Dama” co prawda wygrała spotkanie z FC Porto 3:2, jednak było to za mało, aby awansować do ćwierćfinału Ligi Mistrzów (pierwszy mecz zakończył się porażką „Juve” 1:2). Wszyscy fani oraz piłkarze mistrza Włoch są niezwykle rozgoryczeni i nie inaczej jest w przypadku działaczy klubu z Turynu. Jeden z nich po końcowym gwizdku wyraźnie nie potrafił utrzymać nerwów na wodzy, a jego karygodne zachowanie uchwyciły kamery.

Trudno inaczej nazwać odpadnięcie Juventusu w 1/8 Ligi Mistrzów niż ogromną wpadką. Oczywiście nie można nie doceniać zawodników i trenera FC Porto, którzy wykonali gigantyczną pracę, aby mistrza Włoch pokonać. Jednak okoliczności, w jakich toczył się rewanż, nie pozostawiają żadnych złudzeń, że zespół takiej klasy jak Juventus, powinien awansować dalej.

Szykuje się skandal podczas meczu eliminacji mistrzostw świata. Federacja grozi bojkotem!

Przypomnijmy, że w pierwszej połowie Juventus szybko stracił bramkę, jednak już na samym początku drugiej odsłony spotkania stan meczu wyrównał Chiesa. Kilka minut później z boiska wyleciał jeden z piłkarzy FC Porto. Swoją przewagę Juventus szybko wykorzystał do strzelenia kolejnej bramki i doprowadzenia do remisu w dwumeczu (było 2:1 dla „Starej Damy”). Później jednak coś w grze Juventusu się zacięło i choć gospodarze przeważali (m.in. Cuadrado trafił w poprzeczkę), to nie potrafili strzelić rozstrzygającej bramki i zawodnicy zmuszeni byli grać dodatkowe 30 minut.

Paulo Sousa może zarobić FORTUNĘ na reklamach. Brzęczek? Zzielenieje ze złości! | Futbologia

W dogrywce zaś to zawodnicy FC Porto, którzy powinni być bardziej zmęczeni, a przez to mniej skuteczni, zdołali rozstrzygnąć losy rywalizacji na swoją korzyść. Wielu ekspertów upatruje w tym winy m.in. Wojtka Szczęsnego, o czym pisaliśmy wcześniej na naszym portalu. Ostatecznie Juventus wygrał 3:2, ale dzięki większej liczbie bramek strzelonych na wyjeździe, z awansu cieszyło się Porto.

Zbigniew Boniek domaga się REFORM! To zmieniłoby oblicze piłki nożnej, jaką znamy

Dla Juventusu, które marzy o wygraniu Ligi Mistrzów, to fatalna wiadomość. „Stara Dama” w tym sezonie będzie miała duże problemy, aby obronić tytuł mistrza Włoch, więc odpadnięcie z europejskich pucharów i to na tak wczesnym etapie, to po prostu dramat. Nerwy po spotkaniu z FC Porto udzieliły się wiceprezesowi i byłej legendzie klubu, Pavlowi Nedvedowi.