Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

Jest źle

Katastrofalna postawa Lewandowskiego. Nie uwierzycie, do czego go porównali. Robi się coraz gorzej

2023-11-29 7:08

FC Barcelona we wtorkowy wieczór zdołała pokonać FC Porto i zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie H. Rywalizacja ze "Smokami" nie była dla mistrzów Hiszpanii najłatwiejsza, bo gospodarze musieli gonić wynik, ale dzięki dwóm panom o imieniu Joao - Cancelo i Felixowi - udało się zdobyć trzy punkty. Kolejny bezbarwny mecz zanotował natomiast Robert Lewandowski, który znów musi mierzyć się z krytyką.

Na początku listopada FC Barcelona dość niespodziewanie przegrała z Szachtarem Donieck i nieco utrudniła sobie "życie" w grupie H. Rywalizacja z FC Porto była w zasadzie kluczowa w kwestii wyjścia z pierwszego miejsca, które daje rozstawienie w 1/8 finału. Choć Portugalczycy jako pierwsi objęli prowadzenie, Blaugrana za sprawą Joao Cancelo odpowiedziała błyskawicznie i przez kilkadziesiąt minut ponownie utrzymywał się remis. O losach spotkania przesądził Joao Felix, który pod koniec drugiej połowy wpisał się na listę strzelców.

Barcelona wygrała z Porto i ma awans w kieszeni! Bezbarwny Lewandowski, genialny Cancelo

Czy Robert Lewandowski dalej powinien być kapitanem reprezentacji Polski?

Fatalny występ Lewandowskiego. Hiszpanie nie mieli litości

Po raz kolejny w ostatnim czasie drużynie ze stolicy Katalonii nieszczególnie pomógł Robert Lewandowski. Reprezentant Polski w kolejnym spotkaniu Ligi Mistrzów był w zasadzie bezbarwny i niewidoczny. Jak słabo zagrał napastnik tym razem, pokazują statystyki na portalu SofaScore. Okazuje się, że Lewandowski zanotował więcej strat niż celnych podań. Stosunek wynosi 15:12.

Michał Probierz usłyszał o końcu kariery Roberta Lewandowskiego. Zdecydowana reakcja selekcjonera

Fatalną postawę kapitana polskiej kadry zauważyły również hiszpańskie media. O dość brutalne porównanie pokusił się "AS". Dziennikarze napisali, że Lewandowski gra wciąż tak jakby "miał skrzynię biegów Łady Niva". Nie da się więc już ukryć, że napastnik coraz częściej notuje słabe i bezbarwne mecze niż pomaga drużynie w wymierny sposób.