Kolejne trzy kluby dołączą do Superligi. To będzie wielki cios dla UEFA

2021-04-19 9:33 Michał Skiba
Robert Lewandowski, Bayern Monachium
Autor: East News Robert Lewandowski

Potwierdziły się sensacyjne doniesienia – najbogatsze kluby świata chcą stworzyć Superligę. Wszystkiemu sprzeciwiać się ma UEFA, wspierana przez FIFA. Na razie zielone światło na start nowych rozgrywek dało dwanaście wielkich klubów, ale gołym okiem widać, że brakuje wśród nich jeszcze kilku europejskich potęg. Jak podają zagraniczne media - przedstawiciele trzech kolejnych drużyn mają się złamać.

Wstępne plany i tak zakładają jeszcze większą liczbę drużyn. Superliga ma docelowo składać się z 20 zespołów. Aż piętnaście z nich miałoby zagwarantowany udział w rozgrywkach, miałyby status tzw. klubów-założycieli. Pozostałe pięć klubów miałoby brać udział w kwalifikacjach. Na razie swój akces potwierdziło dwanaście klubów: AC Milan (Włochy), Juventus FC (Włochy), Inter Mediolan (Włochy), Atletico Madryt (Hiszpania), Real Madryt (Hiszpania), FC Barcelona (Hiszpania), Liverpool FC (Anglia), Manchester City (Anglia), Manchester United (Anglia), Arsenal FC (Anglia), Chelsea FC (Anglia), Tottenham Hotspur (Anglia).

Bomba w piłkarskim świecie eksplodowała! Superliga stała się faktem, jest potwierdzenie

Dr Paweł Grzesiowski: Szczepionka da sportowcom ZASTRZYK energii | Futbologia

W tym ekskluzywnym gronie próżno na razie szukać potęg z Francji i Niemiec, a to właśnie Bayern Monachium, Paris Saint-Germain i Borussia Dortmund są kolejnymi klubami, które są zaproszone do zabawy. Na początku przedstawiciele wyżej wymienionych ekip odmówili wstąpienia do Superligi, za co oficjalnie podziękowała im UEFA, ale już zdaje się zmienili zdanie. Jak podają zagraniczne media - Monachium, Paryż i Dortmund znajdą się na mapie Superligi bardzo szybko.

Superliga wywołała wojnę! UEFA reaguje ostro. Liverpool, Arsenal i Chelsea wyrzucone z Premier League?

Robert Lewandowski wrócił do treningów z piłką [GALERIA]

Początek sezonu Superligi zaplanowany byłby na sierpień. Pierwszym szefem nowego tworu został Florentino Perez, prezydent Real Madryt. Jego zastępcą jest Andrea Agnelli z Juventusu, choć niektóre źródła mówią, że to stanowisko przypadnie Johnowi W. Henry’emu, właścicielowi Liverpoolu.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze