Puchar Ligi Mistrzów

i

Autor: East News Puchar Ligi Mistrzów

szykują się wielkie zmiany?

Kolejny kuriozalny pomysł dotyczący Ligi Mistrzów! Kibice będą wściekli, to aż trudno skomentować

2022-09-19 11:51

Mecz Ligi Mistrzów niezmiennie przyciągają największą uwagę kibiców futbolu niemalże na całym świecie, a szczególnym zainteresowaniem cieszą się spotkania pomiędzy największymi drużynami w Europie. Właściciele tych drużyn również zdają sobie z tego sprawę i jak się okazuje, pojawił się pomysł, który mógłby pozwolić na jak największe zmonetyzowanie takich spotkań. To jednak może nie spodobać się kibicom z Europy.

Pomimo tego, że piłka nożna bez dwóch zdań jest najpopularniejszym sportem na świecie, a spotkania największych klubów potrafią przyciągnąć rekordową liczbę widzów nie tylko zgromadzonych na trybunach, ale również przez telewizorami, władze poszczególnych drużyn mogą odnosić wrażenie, że nie wykorzystują w pełni swojego potencjału. Tak przynajmniej wynika z pomysłu, który pojawił się ostatnio w kontekście rozgrywania największych meczów w ramach Ligi Mistrzów. Okazuje się bowiem, że Europejskie Stowarzyszenie Klubów (ECA), któremu przewodzi Nasser Al-Khelaifi, będący także prezesem Paris Saint-Germain ma dyskutować nad rozgrywaniem tzw. szlagierów poza Europą. 

Partnerka Krzysztofa Radzikowskiego z Gogglebox TTV założyła obcisłą sukienkę i się zaczęło... Internauci nie mogli sobie tego odmówić

Sonda
Czy rozgrywanie meczów Ligi Mistrzów poza Europą to dobry pomysł?

Największe mecze Ligi Mistrzów będą rozgrywane poza Europą? Kuriozalny pomysł może wejść w życie

Jak donosi "The Athletic", podczas posiedzenia komitetu wykonawczego UEFA, a także późniejszych obrad ECA, ma zostać poruszony właśnie ten temat. Zdaniem dziennikarzy, największe mecze Ligi Mistrzów miałyby być rozgrywane m.in. w Stanach Zjednoczonych Ameryki, w Chinach, czy na Bliskim Wschodzie. O ile z pewnością mecze te przyciągnęłyby lokalną publiczność, to z pewnością podjęcie takiej decyzji wywołałoby niemały gniew wśród europejskich kibiców, dla których szlagiery są prawdziwym świętem. Z opublikowanych do tej pory informacji wynikać ma jednak, że pomysł rozgrywania największych meczów poza Europą miałby tyczyć się jedynie meczów fazy grupowej, a nie pucharowej Ligi Mistrzów. 

Rafał Gikiewicz nie miał zamiaru gryźć się w język! Ujawnił, co usłyszał od Niemców. Zaskakujące słowa w kierunku polskiego bramkarza

PKO Ekstraklasa Raport z Damianem Kądziorem
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze