KORONAWIRUS w FC Barcelona! Co z meczem z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów?

2020-08-12 11:57 MD
Camp Nou
Autor: AP Camp Nou

Pandemia koronawirusa cały czas szaleje i zbiera swoje żniwa. Zakażeniom nie umykają także sportowcy najpopularniejszych klubów na świecie. Teraz mamy kolejny przykład takiego stanu rzeczy - FC Barcelona oficjalnie poinformowała, że w jej szeregach znajduje się jeden zawodnik cierpiący na COVID-19. Co zatem z piątkowym starciem Katalończyków z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów?

Sezon 2019/2020 w piłkarskiej Europie jest wyjątkowo długi. Dla wielu drużyn rozpoczął się bowiem w lipcu 2019, a trwa do dzisiaj. Ostatnimi akordami rozgrywek będą rozstrzygnięcia w Lidze Mistrzów. Osiem najlepszych zespołów Starego Kontynentu wybrało się do Portugalii, gdzie w stolicy tego kraju, Lizbonie, powalczy o triumf w elitarnych zmaganiach. W gronie tym znajduje się FC Barcelona, która jednak oficjalnie poinformowała o wykryciu wśród swoich piłkarzy jednego przypadku zakażenia koronawirusem.

Robert Lewandowski jednak zgarnie ZŁOTĄ PIŁKĘ?! To BARDZO MOŻLIWE, do akcji wkracza FIFA

Sprawa dotyczy dziewięciu graczy, który rozpoczęli przygotowania do sezonu 2020/2021. Blaugrana nie podaje do publicznej wiadomości nazwiska chorego, ale zastrzega, że czuje się on dobrze i bez żadnych objawów zakażenia pozostaje na kwarantannie we własnym domu. Wicemistrzowie Hiszpanii zaznaczyli także, że zakażony nie miał kontaktu z żadnym z piłkarzy, którzy polecieli do Portugalii, by walczyć o miano najlepszej ekipy Champions League.

Oznacza to, że piątkowe starcie pomiędzy FC Barcelona a Bayernem Monachium rozpocznie się zgodnie z planem. Bez wątpienia jest to najciekawsza para na szczeblu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Zwycięzca tej potyczki zmierzy się w półfinale z lepszym starcia Manchesteru City z Olympique'em Lyon.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze