Robert Lewandowski

Autor: PAP/EPA Robert Lewandowski

Lewandowski goni Hiszpana. Polak o krok od podium najlepszych strzelców w historii LM!

2020-11-03 22:58

Ubiegły sezon był dla niego wyjątkowy w Lidze Mistrzów. Robert Lewandowski zakończył go jako najlepszy strzelec rozgrywek, a Bayern Monachium sięgnął po główne trofeum. Ponadto dostał dwie nagrody: został uhonorowany w kategorii najlepszy piłkarz i napastnik UEFA poprzedniej edycji. Teraz w trzeciej kolejce Bayern wygrał na wyjeździe z Salzburgiem 6:2, a "Lewy" strzelił dwa gole. W ten sposób już tylko jedno trafienie dzieli go od wskoczenia na podium najlepszych strzelców w dziejach Champions League. Ale jest już za to trzecim snajperem w historii europejskich pucharów.

Pierwsze dwa spotkania (Atletico Madryt, Lokomotiw Moskwa) w obecnej edycji Ligi Mistrzów Lewandowski zakończył bez bramek. Przełamał się w trzecim występie w starciu z Salzburgiem. Do przerwy Bayern prowadził 2:1. Bramkarza gospodarzy pokonał w pierwszej połowie wykorzystując rzut karny, który arbiter podyktował za faul na Thomasie Muellerze. W końcówce zawodów dorzucił kolejną bramkę. Bayern zwyciężył 6:2. W efekcie kapitan reprezentacji Polski ma już 70 goli w 93. meczach w Lidze Mistrzów. Najlepszy w tym zestawieniu jest Cristiano Ronaldo z 130 bramkami, który wyprzedza Leo Messiego - 117 trafień. Trzeci jest Raul z 71 golami, a czwarty właśnie Lewandowski. Podium już jest na wyciągnięcie ręki!

Klub Polaków zatrzymał hiszpańskiego giganta. Atletico straciło punkty w Moskwie

Co ciekawe, w sumie w europejskich pucharach nasz piłkarz zdobył 77 bramek. I ten wynik daje mu trzecią pozycję. Wyprzedził właśnie... Raula. Dorobek Hiszpana to 76 goli. Na czele giganci: Cristiano Ronaldo - 133 gole i Leo Messi - 120 bramek.