Atletico - Bayern

Autor: East News Atletico - Bayern

Liga Mistrzów: Atletico - Bayern 1:0. Lewandowski walił głową w niezniszczalny mur!

2016-04-28 0:54

Atletico Madryt - Bayern Monachium 1:0 w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów! Podopieczni Diego Simeone zrobili to, co potrafią najlepiej - szybko strzelili gola i do końca meczu utrzymali czyste konto. Robert Lewandowski znów nie zdobył bramki, ale jak to zrobić przy tak grającej obronie rywali? Atletico to mur nie do przebicia!

Niektórzy w ciemno obstawiali, że Atletico wygra w pierwszym meczu u siebie 1:0 i mieli rację. Choć Bayern to znakomity rywal, na Vicente Calderon nikt nie może sobie poradzić z bandą Diego Simeone. Gdy ta wejdzie na odpowiednie obroty, przede wszystkim w obronie, nie popuści i będzie trzymać wynik do ostatniej minuty meczu. Tak też było w tym spotkaniu.

W 11. minucie niesamowitą solową akcję przeprowadził Saul Niguez. Minął kilku rywali błyskotliwym dryblingiem, po czym precyzyjnie uderzył na bramkę Neuera. Piłka od słupka wpadła do siatki. To trzeba zobaczyć!

Bayern szarpał, strzelał, walczył na całego i wszystko na nic. Lewandowski znów nie strzelił gola, ale naprawdę trudno go winić. Obrońcy nie odstępowali go na najmniejszy krok, a gdy już Polak urwał się spod krycia, na bramce czekał fruwający jak ptak Jan Oblak.

Atletico Madryt - Bayern Monachium 1:0 (1:0)
Saul Niguez 11

Atletico: Oblak - Juanfran, Gimenez, Savić, Filipe Luís - Gabi, Fernandez, Saul Niguez (86. Teye), Koke, Griezmann, Torres

Bayern: Neuer - Lahm, Martinez, Alaba, Bernat (78. Benatia) - Alonso, Vidal, Thiago Alcantara (71. Mueller), Coman (65. Ribery), Costa - Lewandowski

Żółte kartki: Saul - Costa, Benatia, Neuer, Vidal