Liga Mistrzów

Autor: Newsflare/Tarbouriech Roseline via AP Liga Mistrzów

Liga Mistrzów. Rybus, Glik i Piszczek ze zwycięstwami. Hat-trick Aguero, fart Realu [WYNIKI]

2016-09-15 0:54

Pierwsza kolejka Ligi Mistrzów zakończona. W środę 14 września działo się wiele, ale najważniejsze były oczywiście mecze z udziałem Polaków. AS Monaco Kamila Glika pokonało Tottenham, Olympique Lyon Macieja Rybusa zabawił się z Dynamem Kijów, a Borussia Dortmund Łukasza Piszczka zmiażdżyła Legię. Wygrali także inni faworyci, jak choćby Real Madryt czy Manchester City. Zobacz wyniki LM.

Pierwsza kolejka Ligi Mistrzów była udana dla reprezentantów Polski. We wtorek gole strzelali Robert Lewandowski i Arkadiusz Milik, a w środę, choć nasi kadrowicze bramek nie zdobywali, to mogli cieszyć się z trzech punktów. Najtrudniej miał Kamil Glik, który pojechał do Londynu na mecz z Tottenhamem. Gospodarze grali na Wembley przy 90. tysięcznej publiczności, ale to nie przestraszyło AS Monaco. Francuska ekipa szybko objęła prowadzenie 2:0, ale Glik i reszta defensywy nie utrzymali czystego konta. Honorowe trafienie dla "Kogutów" zaliczył Alderweireld.

Dużo łatwiejsze zadanie miał Maciej Rybus, który rozpoczął mecz Olympique Lyon - Dinamo Zagrzeb w pierwszym składzie. Grał w pomocy, na lewym skrzydle i wydatnie pomógł kolegom w zwycięstwie 3:0. Rozegrał pełne 90 minut.
O występie Łukasza Piszczka z Legią Warszawa tylko wspomnimy, gdyż więcej na ten temat można przeczytać w naszej pomeczowej relacji. Polak zagrał przy Łazienkowskiej 90 minut, zachował czyste konto i patrzył, jak napastnicy Borussii dziurawią siatkę Legii.

Nie zapominamy także o dwóch Polakach w Leicester City, ale oni nie mieli żadnego udziału w zwycięstwie drużyny mistrza Anglii. Marcin Wasilewski przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych, a Bartosz Kapustka znalazł się poza kadrą meczową.

Warto także wspomnieć o innych drużynach, w których nie grają Polacy. Manchester City łatwo wygrał z Borussią Moenchengladbach dzięki hat-trickowi Sergio Aguero. Z kolei Real Madryt był o krok od blamażu. Do 90 minuty przegrywał u siebie ze Sportingiem Lizbona, ale przebłyski geniuszu Cristiano Ronaldo oraz Alvaro Moraty sprawiły, że trzy punkty zostały w Madrycie. Co jeszcze się działo? Zobaczcie WYNIKI środowych meczów LM.

Legia Warszawa - Borussia Dortmund 0:6
Bramki: Goetze 8, Sokratis 16, Bartra 18, Guerreiro 54, Castro 76, Aubameyang 87

Bayer Leverkusen - CSKA Moskwa 2:2
Bramki: Mehmedi 11, Calhanoglu 16 - Dzagoev 38, Eremenko 40

Olympique Lyon - Dinamo Zagrzeb 3:0
Bramki: Tolisso 15, Ferri 52, Cornet 58

Manchester City - Borussia Moenchengladbach 4:0
Bramki: Aguero 11, 28 (k), 78, Iheanacho 90

Real Madryt - Sporting Lizbona 2:1
Bramki: Ronaldo 90, Morata 90 - Cesar 48