Luiz Adriano strzela gola nie fair

Autor: archiwum se.pl

Liga Mistrzów: Skandaliczny gol, Duńczycy oburzeni

2012-11-22 10:00

Czegoś takiego piłkarska Europa dawno nie widziała! W meczu 5. kolejki Ligi Mistrzów pomiędzy duńskim Nordsjaelland a Szachtarem Donieck padł gol, którego strzelec powinien spalić się ze wstydu.

Przy stanie 1:0 dla gospodarzy sędzia przerwał mecz, bo dwaj piłkarze potrzebowali pomocy. Po rzucie sędziowskim wznawiającym zawody mistrzowie Ukrainy zgodnie z zasadą fair play wybili piłkę na połowę Nordsjaelland. Wtedy błyskawicznie dopadł do niej napastnik Szachtara Luiz Adriano. Gospodarze stali jak wryci i nie dowierzali własnym oczom, gdy Brazylijczyk strzelał wyrównującą bramkę. Szkoleniowiec Szachtara od razu nakazał swoim piłkarzom, by specjalnie stracili gola, ale ci go nie posłuchali. - Bardzo przepraszam za bramkę zdobytą w takich okolicznościach - mówił po meczu trener Mircea Lucescu.

- Szachtar to bandyci. Nie mają żadnych zasad moralnych - grzmiał szkoleniowiec Duńczyków Kasper Hjulman. Ukraińcy ostatecznie wygrali 5:2.