Nicolo Zaniolo, AS Roma

Autor: AP Nicolo Zaniolo

Liga Mistrzów: Skrót meczu AS Roma - FC Porto 2:1. Zobacz GOLE [WIDEO]

2019-02-13 7:22

Wideo z meczu AS Roma - FC Porto. Zobacz skrót meczu AS Roma - FC Porto 2:1. To spotkanie odbywało się nieco w cieniu drugiego wtorkowego spotkania 1/8 finału bieżącej edycji Ligi Mistrzów. Zdaniem wielu okazało się jednak znacznie lepsze niż hit Manchester United - PSG. W Rzymie na Stadio Olimpico błysnął szczególnie zaledwie 19-letni Nicolo Zaniolo, który strzelił Portugalczykom dwa gole.

Gdy większość futbolowego świata we wtorek z zapartych tchem śledziła spotkanie 1/8 finału Ligi Mistrzów między Manchesterem United a PSG, równolegle odbywał się mecz AS Roma - FC Porto. Piłkarze obu zespołów po losowaniu byli umiarkowanie zadowoleni. Zarówno Włochom, jak i Portugalczykom udało się bowiem uniknąć rywalizacji z największymi klubami Starego Kontynentu. Dlatego też do walki w pierwszym spotkaniu dwumeczu na Stadio Olimpico przystąpili z wielkimi nadziejami na awans do najlepszej ósemki bieżącej edycji elitarnych klubowych rozgrywek. W lepszych humorach po dziewięćdziesięciu minutach byli gospodarze wtorkowego widowiska, choć trzeba zaznaczyć, że Porto nie straciło wcale szans na awans.

Bohaterem rzymskiego stadionu okazał się zaledwie 19-letni Nicolo Zaniolo. Pomocnik ten dostał szansę gry w tym arcyważnym spotkaniu od pierwszej minuty i trzeba uczciwie przyznać, że za zaufanie odpłacił się w najlepszy możliwy sposób. Po jego golach w 70. i 76. minucie Włosi prowadzili 2:0 i mogli cieszyć się z całkiem niezłej zaliczki przed rewanżem.

Skrót meczu AS Roma - FC Porto [WIDEO]:
AS Roma - FC Porto skrót

Autor: Ipla Skrót meczu AS Roma - FC Porto Link: KLIKNIJ I ZOBACZ WIDEO

Sprawy skomplikowały się jednak już trzy minuty później. Kontaktową bramkę dla "Smoków" zdobył Adrian. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i po wygranej Romy na Stadio Olimpico 2:1 sprawa awansu do ćwierćfinału z włosko-portugalskiej pary wciąż jest otwarta, a kibice z wypiekami na twarzy mogą wyczekiwać rewanżowej potyczki.

AS Roma - FC Porto 2:1 (0:0)
Bramki: Nicolo Zaniolo 70, 76 - Adrian 79

Żółte kartki: El Shaarawy - Herrera

Roma: Mirante - Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov - Pellegrini (83. N'Zonzi), De Rossi, Cristante - Zanilo (87. Santon), Dżeko, El Shaarawy (90. Kluivert)

Porto: Casillas - Militao, Felipe, Pepe, Telles - Otavio (84. Hernani), D. Pereira, Herrera - Fernando (76. A. Pereira), Soares, Brahimi (68. Adrian)