Autor: AP PHOTO/MANU FERNANDEZ Real Madryt - Liverpool RELACJA NA ŻYWO Liga Mistrzów Real - Liverpool LIVE ONLINE

Real Madryt wciąż jest wielki! Królewscy wygrali Ligę Mistrzów!

2022-05-28 23:40

Liverpool miał wielką chęć, aby zrewanżować się Realowi Madryt za porażkę z 2018 roku, gdy przegrali finał Ligi Mistrzów. Niestety dla fanów "The Reds" Real Madryt znów pokazał, że Champions League to rozgrywki dla nich absolutnie wyjątkowe. Liverpool był zespołem lepszym, częściej atakującym, ale nie zdołał pokonać Thibo Courtoisa, który rozegrał dosłownie fenomenalne spotkanie. Z kolei bramkę na wagę zwycięstwa dla "Królewskich" zdobył w 59. minucie Vinicius Junior.

Starcie Realu Madryt z Liverpoolem elektryzowało kibiców już od wielu dni. Wiadomo było, że będzie wiele odniesień do finału z 2018 roku, gdy te dwie drużyny również spotkały się w finale najważniejszych klubowych rozgrywek. Wówczas lepszy okazał się Real, więc Liverpool miał wielką ochotę na rewanż. Mimo że od tamtej pory drużyna Realu przeszła wiele zmian, to znów okazało się, że "Królewscy" w finale, zwłaszcza Ligi Mistrzów, są niezwykle trudni do pokonania. Liverpool już w pierwszej połowie pokazał, że chce zdominować grę i szybko strzelić bramkę. Niestety, dla nich, kolejne ataki nie znajdowały celu, a świetnie w bramce spisywał się Courtois.

Pod koniec pierwszej połowy to Real, który niemal nie miał okazji, mógł wyjść na prowadzenie, ale bramka Benzemy została anulowana po długiej weryfikacji VAR. W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił, ale w 59. minucie Real zdołał w końcu wyprowadzić tę jedną kontrę, która przyniosła im powodzenie. Valverde świetnie odnalazł się na prawej stronie, zagrał mocno na długi słupek do Viniciusa, który tylko dostawił nogę i pokonał Alissona. Choć Liverpool próbował bardzo mocno i miał kilka świetnych okazji, to nie zdołał doprowadzić do remisu. Tak jak w pierwszej połowie bohaterem był Courtois, który kilkukrotnie bronił strzały rywali. Ostatecznie Real wygrał 1:0 i sięgnął po 14. w historii Puchar Europy.

FC Liverpool - Real Madryt 0:1 (0:0)

Bramki: Vinicius Junior (59')

Kartki: żółte: Fabinho (62')

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, van Dijk, Konate, Robertson - Thiago (Firmino 77'), Fabinho, Henderson (Keita 77') - Salah, Mane, Diaz (Jota 65').

Real: Courtois - Carvajal, Militao, Alaba, Mandy - Modrić (Ceballos 90'), Casemiro, Kroos - Valverde (Camavinga 85'), Benzema, Vinicius Junior (Rodrygo 90 + 3').

Liverpool – Real RELACJA NA ŻYWO Liga Mistrzów FC Liverpool – Real Madryt LIVE ONLINE dzisiaj 28.05

Droga do finału obu tych drużyn była zgoła inna. Choć trudno mówić o słabszych drużynach w fazie pucharowej Ligi Mistrzów, to nie da się oprzeć wrażeniu, że Liverpoolowi rywale nie stawiali aż takiego oporu, jak „Królewskim”. W każdym z dwumeczów – z Interem, Benficą i Villarreal – podopieczni Juergena Kloppa zdawali się mieć wszystko pod kontrolą, choć słabszych momentów, jak pierwsza połowa przeciwko Villarreal, nie zabrakło. Dla Liverpoolu będzie to trzeci finał Ligi Mistrzów w ostatnich pięciu sezonach. W 2018 roku walczyli z Realem Madryt, ale musieli uznać wyższość „Los Blancos”. Rok później rywalizowali z Tottenhamem i już nie dali sobie odebrać trofeum. Podopieczni Kloppa mają wielką ochotę na kolejny triumf i rewanż za porażkę sprzed 4 lat.

Liverpool – Real NA ŻYWO w INTERNECIE finał LM Liverpool – Real WYNIK LIVE

Real Madryt w swojej drodze do finału musiał przejść dużo cięższą drogę, bowiem w swojej przeprawie musieli wyeliminować PSG, Chelsea i Manchester City, czyli finalistów z 2020 roku i dwóch finalistów z 2021 roku. W każdym z tych dwumeczów podopieczni Carlo Ancelottiego balansowali na granicy odpadnięcia z rywalizacji, a dwukrotnie sprawa awansu rozstrzygała się w dogrywce. Ostatecznie jednak to zawsze oni byli górą pokazując, że są w stanie wychodzić nawet z największych opresji, co z pewnością musi być ostrzeżeniem dla ich rywali. Fani mają nadzieję, że zobaczą dziś wielki spektakl dwóch wspaniałych zespołów.