Łukasz Piszczek podsumowany przez Niemców. Jest GORZEJ niż przeciętnie

2020-10-21 8:00 md
Łukasz Piszczek
Autor: East News Łukasz Piszczek

To nie był dobry wieczór dla Łukasza Piszczka i całej Borussii Dortmund. Niemiecki zespół we wtorkowy wieczór zmierzył się na wyjeździe z Lazio, ale nie dotrzymał kroku rzymskiej ekipie i poniósł z nią zasłużoną porażkę 1:3. Część odpowiedzialności za słaby wynik musi wziąć na siebie także i były reprezentant Polski, który w mediach za naszą zachodnią granicą nie został oceniony zbyt pozytywnie.

Na papierze to raczej dortmundczycy byli faworytami starcia w Wiecznym Mieście. Oprócz mierzenia w najwyższe lokaty ligowe w Niemczech, mogą bowiem pochwalić się także sporym doświadczeniem na poziomie Champions League. A tego samego nie można powiedzieć o Lazio - klub z Wiecznego Miasta powrócił w szeregi elity po trzynastu latach przerwy, a jeszcze w sobotę poniósł w Serie A sromotną klęskę z Sampdorią Genua, ulegając jej aż 0:3.

ZAKAŻENIE KORONAWIRUSEM w Bayernie Monachium! O kogo chodzi?

Na murawie Stadio Olimpico kompletnie jednak nie było tego widać. Gospodarze od samego początku narzucili swoje warunki i szybko objęli dwubramkowe prowadzenie, którego ostatecznie nie oddali po końcowym gwizdku, ponieważ zwyciężyli 3:1. "Łukasz Piszczek miał trudny wieczór" - podsumował jeden z niemieckich portali internetowych oceniających piłkarzy za ten pojedynek. W skali 1-6, gdzie "1" to ocena najlepsza, a "6" - najgorsza, Polak w większość mediów zgarnął "4", a więc zgarnął notę z tendencją ku najsłabszym.

Kalendarz w europejskiej piłce jest jednak tak napięty, że kompletnie nie ma czasu na to, aby drzeć szaty i zbytnio rozmyślać nad porażkami. Liga Mistrzów gra bowiem co tydzień, a już w weekend dortmundczyków prestiżowy mecz Bundesligi z Schalke 04 Gelsenkirchen - derby Zagłębia Ruhry.

Najman powinien dostać NOBLA! Vlog Andrzeja Kostyry
Najnowsze