Gianni Infantino

i

Autor: AP PHOTO/HASSAN AMMAR Gianni Infantino

klamka zapadła

Najpierw Saudyjczycy skupują gwiazdy, teraz dostają wielki turniej! FIFA wszystko potwierdziła, klamka zapadła

2023-06-26 22:12

W ostatnim czasie Bliski Wschód cieszy się popularnością i po mistrzostwach świata, które odbyły się w ubiegłym roku w Katarze, do akcji wkracza Arabia Saudyjska. Ściąganie do swoich klubów największych gwiazd futbolu to jednak nie wszystko. FIFA oficjalnie ogłosiła, że Saudyjczycy będą gospodarzami turnieju, który zbliża się wielkimi krokami.

Arabia Saudyjska w ostatnich tygodniach nie schodzi z ust kibiców piłki nożnej. Po tym, jak swoją karierę kontynuuje tam Cristiano Ronaldo, tego lata Saudyjczycy postanowili iść o krok dalej i zaczęli ściągać do swoich klubów pozostałe gwiazdy futbolu. Jak się jednak okazuje z najnowszego komunikatu FIFA, to dal Saudyjczyków również nie jest koniec marzeń. Niebawem Arabia Saudyjska będzie gościć u siebie turniej dużej rangi. 

FIFA znów to zrobiła. Nie mieli zamiaru kończyć na mistrzostwach świata w Katarze, klamka zapadła

Po tym, jak ostatnie mistrzostwa świata odbyły się w Katarze, FIFA nie zamierza kończyć współpracy z krajami Bliskiego Wschodu. Jeszcze kilka miesięcy temu pojawiły informacje, że Arabia Saudyjska ma zorganizować AFC Asian Cup w 2027 roku. Teraz z kolei FIFA potwierdziła, że Saudyjczycy będą gospodarzami wszystkich meczów Klubowych Mistrzostw Świata. 

Najpierw Saudyjczycy skupują gwiazdy, teraz dostają wielki turniej! FIFA wszystko potwierdziła, klamka zapadła

Rozgrywki, w których o miano najlepszej ekipy na globie w klubowym futbolu walczyć będzie m.in. Manchester City, zwycięzca ostatniej edycji Ligi Mistrzów odbędą się w dniach 12-22 grudnia 2023 roku. Wszystkie spotkania w ramach Klubowych Mistrzostw Świata odbędą się w Arabii Saudyjskiej. 

Sonda
Czy Gianni Infantino to dobry prezydent FIFA?
Najnowsze