Szymon Marciniak

Autor: Cyfrasport Szymon Marciniak

Naprawdę!

Niecodzienna historia z życia Szymona Marciniaka wyszła na jaw. Nie uwierzycie, dlaczego musiał przerwać mecz

2023-06-10 11:34

Szymon Marciniak już dziś (10 czerwca) będzie sędziował w finale Ligi Mistrzów i przejdzie do historii. Jako drugi arbiter rozstrzygnie w tym samym sezonie o losach finału mistrzostw świata i LM, jednak jego droga na szczyt była wyboista. Jedna z niecodziennych historii z życia Marciniaka sprawia, że można złapać się za głowę. Nie uwierzycie, dlaczego płocczanin musiał przerwać mecz!

Finał Ligi Mistrzów będzie nie tylko zwieńczeniem emocjonującego sezonu klubowego, lecz także wspaniałego roku Szymona Marciniaka. W grudniu polski sędzia przeszedł do historii, prowadząc finał mistrzostw świata, a już kilka miesięcy później otrzymał kolejne wielkie wyróżnienie. Wcześniej tylko Howard Webb mógł pochwalić się finałami MŚ i LM w jednym sezonie. Teraz do legendarnego Anglika dołączy właśnie Marciniak, którego droga na szczyt światowej piłki była wyboista. Podobnie jak u innych polskich sędziów zaczęła się na boiskach B klasy, gdzie arbitrzy przechodzą prawdziwą szkołę życia. Płocczanin nie był wyjątkiem!

Niecodzienna historia z życia Szymona Marciniaka

W sobotę Marciniak będzie sędziował na oczach milionów kibiców na całym świecie, ale wiele lat temu mógł o tym jedynie pomarzyć. Wówczas zarabiał 70 złotych za mecz i mierzył się z realiami najniższej ligi w Polsce. Jednym z najbardziej kuriozalnych momentów był ten, kiedy musiał przerwać mecz z powodu... bydła. Jeden z rolników nie przejmował się trwającym spotkaniem B klasy i postanowił przejść z krowami przez boisko, nie przyjmując nawet pomocy!

- W B Klasie rolnik postanowił przeprowadzić cztery krowy przez boisko, bo nie chciało mu się iść z nimi naokoło. Oczywiście na trybunach wrzawa i owacje. Przerwałem mecz, chcieliśmy mu pomóc z tymi krowami, ale nie pozwolił. To było jego pięć minut. Poczuł adrenalinę, uniósł ręce w górę - opowiadał po latach Marciniak cytowany przez WP SportoweFakty. W Stambule podobne sceny nie powinny mieć miejsca. Już o 21:00 pierwszym gwizdkiem rozpocznie mecz Manchester City - Inter Mediolan, który wyłoni zwycięzcę tegorocznej Ligi Mistrzów.

Czy Szymon Marciniak to najlepszy sędzia w Europie?