Szymon Marciniak

i

Autor: Cyfra Sport Szymon Marciniak

przykro się to czyta

Włoska gazeta posunęła się za daleko pisząc o Szymonie Marciniaku! Obrzydliwe słowa, aż przykro się to czyta

2023-06-02 10:46

Na kilka dni przed finałem Ligi Mistrzów Manchester City - Inter, który sędziował miał Szymon Marciniak, głośno zrobiło się o jego udziale na spotkaniu organizowanych przez posła "Konfederacji", Sławomira Mentzena. Po donosie do UEFA, Polak został zawieszony i odsunięty od wielkiego finału, a europejskie media zaczęły rozpisywać się o sprawie. Jedna z włoskich gazet posunęła się jednak za daleko.

W ostatnim czasie Szymon Marciniak był na ustach kibiców niemalże z całego świata, kiedy miał okazję sędziować finał ubiegłorocznego mundialu i zbierał po nim świetne recenzję, po dobrze wykonanej pracy na boisku. 10 czerwca Polak miał również był głównym arbitrem finałowego spotkania piłkarskiej Ligi Mistrzów, Manchester City - Inter. Na kilka dni przed meczem, UEFA otrzymała donos na sędziego od polskiego, antyrasistowskiego stowarzyszenia "Nigdy Więcej". Chodzi o udział Marciniaka w imprezie zorganizowanej przez Sławomira Mentzena, jednego z liderów "Konfederacji". Nie trzeba było długo czekać, aż temat podłapią zagraniczne redakcje. 

Włoska gazeta zagalopowała się piszcząc o Marciniaku. Obrzydliwe słowa w artykule o polskim arbitrze

Błyskawiczne działanie UEFY sprawiło, że jak donosi Tomasz Smokowski, polski sędzia został zawieszony i na obecną chwilę odsunięty od sędziowania finałowego meczu Ligi Mistrzów. Angielski "The Guardian" wprost napisał, że Marciniak przemawiał na spotkaniu organizowanym przez skrajnie prawicowego polityka, jednak o krok dalej posunęła się włoska "La Gazzetta dello Sport". Redakcja z Italii postanowiła powiązać polityka, a co za tym również idzie sędziego z antysemityzmem. 

Obrzydliwe słowa pod adresem Szymona Marciniaka! Włoska gazeta posunęła się za daleko, przykro się to czyta

To chyba najsmutniejszy efekt akcji anty-Marciniak. La Gazzetta pisząca w nagłówku: „Marciniak podobno był na antysemickiej imprezie” - napisał na Twitterze dziennikarz goal.com, Przemysław Langier oburzając się na publikacje włoskiej gazety. Charakter spotkania, w którym uczestniczył Szymon Marciniak miał być czysto biznesowy, co pominęła również "La Repubblica" oraz "Marca". Kolejna włoska, a także hiszpańska gazeta podała, że sędzia miał brać udział w wiecu politycznym zorganizowanym przez skrajnie prawicowe ugrupowanie. 

Sonda
Czy Szymon Marciniak powinien zostać odsunięty od sędziowania finału LM?
Najnowsze