PGE Narodowy

i

Autor: Cyfra Sport PGE Narodowy

to już pewne

Oficjalnie! UEFA zdecydowała, wielkie święto odbędzie się na PGE Narodowym! Superpuchar Europy 2024 w Warszawie

2023-09-26 15:15

W Polsce nie brakuje obiektów sportowych, na których mogą odbywać się największe imprezy w piłce nożnej. Po tym, jak na stadionie we Wrocławiu zorganizowany zostanie finał Ligi Konferencji Europy 2024/25, UEFA zdecydowała, że nieco wcześniej dojdzie w Polsce do Superpucharu Europy. Na PGE Narodowym w 2024 roku zmierzą się zwycięzcy Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy.

Jeszcze niedawno, bo w 2021 roku polscy kibice mieli okazję gościć u siebie finał Ligi Europy, który odbył się w Gdańsku pomiędzy Villarreal oraz Manchesterem United. Teraz fani europejskich rozgrywek z naszego kraju mogą odliczać dni do kolejnych wielkich wydarzeń, jakie będą miały miejsce w naszym kraju. Przed kilkoma miesiącami prezes PZPN Cezary Kulesza poinformował, że we Wrocławiu odbędzie się finał Ligi Konferencji Europy 2024/25, a teraz gruchnęła informacja, że Komitet Wykonawczy UEFA podjął decyzję o zorganizowaniu Superpucharu Europy na PGE Narodowym w Warszawie. 

Superpuchar Europy 2024 na PGE Narodowym! UEFA podjęła decyzję, mecz odbędzie się w Warszawie

To dowód wielkiego zaufania, jakim obdarzyła nas UEFA. Jesteśmy dla całej społeczności piłkarskiej w Europie wiarygodnym i sprawdzonym partnerem. Bardzo się cieszymy, że w 2024 roku będziemy mogli zorganizować w Polsce kolejny finał jakże prestiżowych rozgrywek. Na starcie zwycięzcy Ligi Mistrzów z triumfatorem Ligi Europy będzie patrzył cały świat. To z pewnością wielki sukces polskiej federacji. Organizacja takich wydarzeń jest jednym z naszych celów, które konsekwentnie realizujemy – powiedział Cezary Kulesza, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Oficjalnie! UEFA zdecydowała, wielkie święto odbędzie się na PGE Narodowym! Superpuchar Europy 2024 w Warszawie

Już za niecały rok, na murawie PGE Narodowego w Warszawie zmierzą się więc bezwzględne światowe potęgi, którym w tym roku uda się wygrać kolejno Ligę Mistrzów, jak i Ligę Europy. W ostatnich latach Superpuchar UEFA rozgrywany był w greckim Pireusie, fińskich Helsinkach, północnoirlandzkim Belfaście, czy węgierskim Budapeszcie. 

Sonda
Czy Cezary Kulesza jest dobrym prezesem PZPN?
Jan Tomaszewski ostro o Lewandowskim!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze