KIEDRZYNEK NIE POWSTRZYMAŁA FRANKFURTU

Autor: Michał Wielgus PIŁKA NOŻNA KOBIET, KIEDRZYNEK KATARZYNA, MECZ, PRZEGRANA, BERLIN

Polski akcent w finale Ligi Mistrzów! Katarzyna Kiedrzynek powalczy o trofeum

2017-05-01 10:33

Katarzyna Kiedrzynek spełnia marzenia. Paris Saint Germain z naszą zawodniczką w bramce pokonało w rewanżowym meczu 1/2 finału Barcelonę 2:0 i tym samym wywalczyło przepustkę do finału Ligi Mistrzyń, który 1 czerwca zostanie rozegrany w Cardiff. Dla Polki będzie to druga okazja w karierze, aby zgarnąć to prestiżowe trofeum.

Piłkarki Paris Saint Germain w dwumeczu z Barceloną potwierdziły, że to właśnie one zasługują na awans do finału. W pierwszym spotkaniu także były górą zwyciężając w Katalonii 3:1. W rewanżu wygraną zapewniły sobie w drugiej połowie, gdy w ciągu siedmiu minut strzeliły dwa gole. Kiedrzynek zagrała  całe spotkanie, a radością z promocji pochwaliła się w mediach społecznościowych. - Jedziemy do Cardfii - napisała na Twitterze dumna z sukcesu reprezentantka Polski.

W finale rywalkami Paris Saint Germain będą piłkarki Olympique Lyon, które z kolei wyrzuciły z pucharów Manchester City (3:1 i 0:1). Kto będzie górą w tej francuskiej rywalizacji? Olympique to jeden z najbardziej utytułowanych drużyn w kobiecej Champions League. Ekipa z Lyonu ma na koncie trzy zwycięstwa w tych rozgrywkach, w tym ostatnie w 2016 roku. Z kolei drużyna Kiedrzynek dotarła do finału po raz drugi. Liczymy, że w tym roku szczęście będzie po stronie Polki. Przed dwoma laty w finale rozegranym w Berlinie PSG poległo z Frankfurtem 1:2.