Real Madryt, Karim Benzema, Vinicius Junior

Autor: AP PHOTO Piłkarze Realu Madryt: Karim Benzema i Vinicius Junior

Fantastyczny mecz w Madrycie! Chelsea miała awans w garści, ale Królewscy wyszarpali go w niesamowitych okolicznościach!

2022-04-12 23:03

Chelsea przyjechała do Madrytu ze stratą aż dwóch bramek z meczu na własnym boisku. Szybko jednak okazało się, że obrońcy tytułu są w stanie odwrócić losy dwumeczu. Pierwszą bramkę zdobyli już w 15. minucie, a kolejne padały w drugiej połowie i "The Blues" mieli półfinał na wyciągnięcie ręki. W końcówce do głosu doszli jednak gospodarze, którzy najpierw doprowadzili do dogrywki, a później wyprowadzili zabójczy cios, który dał im awans do półfinału Ligi Mistrzów.

Kibice oglądający spotkanie w Madrycie zobaczyli prawdziwy grad goli. Strzelanie rozpoczęło się już w 15. minucie, gdy prowadzenie Chlesea dał Mason Mount. Do końca pierwszej połowy bramek już nie oglądaliśmy, lecz emocji nie brakowało, choć stroną dominującą byli goście. Ich dominacja potwierdzała się w drugiej odsłonie, gdy w 51. i 75. minucie padły dwa kolejne ciosy wymierzone w Real. Najpierw Courtois skapitulował po strzale głową Rudigera, a później świetnie w polu karnym Realu zachował się Werner, który położył obrońców i trafił do siatki.

Gdy wydawało się, że Real już nie będzie w stanie strzelić bramki i przedłużyć swoich szans, w 80. minucie meczu geniuszem błysnął Modrić. Pięknym dograniem z głębi pola odnalazł Rodrygo, który urwał się obrońcy i wpakował piłkę do siatki. Więcej goli w regulaminowym czasie już nie padło, co oznaczało dogrywkę. W niej obie drużyny miały swoje okazje, ale tę jedyną i decydującą wykorzystał w 96. minucie Karim Benzema, bohater pierwszego meczu. Francuz pokonał bramkarza rywali strzałem głową po precyzyjnym dograniu od Viniciusa. Tym samym Real awansował do półfinału Ligi Mistrzów kosztem obrońcy tytułu.

Real Madryt - Chelsea FC 2:3 (0:1) (5:4 w dwumeczu)

Bramki: Rodrygo (80'), Benzema (96') - Mount (15'), Rudiger (51'), Werner (75')

Kartki: żółte: Benzema (37'), Camavinga (90 + 2'), Carvajal (118') - James (11'), Ziyech (102'), Havertz (109') Azpilicueta (114')(na ławce)

Real: Courtois - Carvajal, Nacho (Vazquez 88'), Alaba, Mendy (Marcelo 78') - Kroos (Camavinga 73'), Casemiro (Rodrygo 78'), Modrić - Valverde, Benzema, Vinicius Junior (Ceballos 115').

Chelsea: Mendy - James, Silva, Rudiger, Alonso - Kante (Ziyech 99'), Loftus-Cheek, Kovacić - Mount, Havertz, Werner (Pulisić 83').

Real – Chelsea RELACJA ćwierćfinał LM Real – Chelsea dzisiaj 12.04 NA ŻYWO w INTERNECIE

Real Madryt może zanotować jeden z lepszych sezonów od lat. Wykorzystując słabość Barcelony w pierwszej fazie rozgrywek krajowych zbudował sobie dużą przewagę punktową w lidze i nawet mimo srogiej porażki 0:4 w El Clasico, wciąż jest bezpieczny na pozycji lidera w La Liga. Oprócz tego „Królewscy” wciąż liczą się w walce o swoje ulubione trofeum – Ligę Mistrzów. Po wygranej 3:1 na Stamford Bridge podopieczni Carlo Ancelottiego zrobili duży krok w kierunku półfinału najważniejszych klubowych rozgrywek świata. Formą znów błysnął Karim Benzema, który strzelił w tym meczu hat-tricka.

Lekceważenie Chelsea byłoby jednak w tym momencie skrajną nieodpowiedzialnością. Zespół prowadzony przez Thomasa Tuchela przed rokiem najlepiej udowodnił to, że może walczyć o najwyższe cele, sięgając po końcowy triumf w Lidze Mistrzów. W tym sezonie „The Blues” może tak nie imponują, ale stale utrzymują wysokie, 3. miejsce w Premier League, a w Lidze Mistrzów potrafili rozbić Juventus aż 4:0. Starcie z Realem zapowiada się więc niezwykle pasjonująco!