Real - Chelsea WYNIK

Autor: AP PHOTO Real - Chelsea WYNIK

Hit LM po hiszpańsku

Real dał Chelsea lekcję futbolu! Królewscy jedną nogą w półfinale LM, Benzema goni Lewandowskiego [WYNIK]

2023-04-12 22:59

Real Madryt - Chelsea WYNIK. Hiszpańsko-angielskie starcie na Santiago Bernabeu zapowiadało się fantastycznie, ale Real bez najmniejszych problemów uporał się z Chelsea. Już po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 1:0 po golu Karima Benzemy, dla którego było to 90. trafienie w Lidze Mistrzów. Francuz w tabeli wszech czasów jest już tuż za Robertem Lewandowskim, który uzbierał jak na razie 91 bramek. W drugiej połowie przewaga Realu była jeszcze większa, zwłaszcza po czerwonej kartce Bena Chilwella. Ostatecznie wynik na 2:0 ustalił Marco Asensio, który w 74. minucie wykorzystał świetnie rozegrany rzut rożny tuż po wejściu na boisko. Poniżej znajdziesz naszą relację na żywo z meczu Real - Chelsea:

Real Madryt - Chelsea 2:0 (1:0)

Bramki: Benzema (21'), Asensio (74')

Kartki: Camavinga, Militao, Carvajal - Fofana, Kovacić; Chilwell - czerwona (59')

Real: Courtois - Carvajal, Militao, Alaba, Camavinga (71', Rudiger) - Valverde, Kroos (84', Tchouameni), Modrić (81', Ceballos) - Rodrygo (71', Asensio), Benzema, Vinicius Jr.

Chelsea: Kepa - Fofana, Thiago Silva (76', Mount), Koulibaly (55', Cucurella) - James, Kante (75', Gallagher), Enzo Fernandez, Kovacić, Chilwell - Sterling (65', Havertz), Joao Felix (65', Chalobah)

Na żywo

Real Madryt - Chelsea

Witamy w relacji na żywo z meczu Real Madryt - Chelsea w ćwierćfinale Ligi Mistrzów! Początek hitowego starcia już o 21:00.

Znamy już składy! Carlo Ancelotti ponownie postawił na lewej obronie na Eduardo Camavingę.

Frank Lampard trochę namieszał swoim pierwszym ustawieniem po powrocie do Chelsea:

Do pierwszego gwizdka zostały ostatnie minuty! Piłkarze powoli gromadzą się w tunelu i niedługo wyjdą na murawę Santiago Bernabeu.

Real awansował do ćwierćfinału po pewnym wyeliminowaniu Liverpoolu (6:2 w dwumeczu). Chelsea okazała się lepsza od Borussii Dortmund (2:1).

Hymn Realu wybrzmiał już na stadionie! Kibice głośno odśpiewali pieśń i czekają na wyjście ulubieńców na murawę.

Piłkarze są już na boisku! Pora na hymn Ligi Mistrzów.

Sędzią VAR w tym meczu jest Polak - Tomasz Kwiatkowski.

1'

Zaczynamy! Przy piłce Chelsea.

2'

Real szybko przejął piłkę i zamknął Chelsea na własnej połowie, ale gospodarze błyskawicznie nadziali się na kontrę! Joao Felix biegł sam od połowy boiska, jednak Eder Militao mu nie odpuścił i wywarł presję, przez co Portugalczyk oddał nie najlepszy strzał w środek bramki. Jedynie rzut rożny dla Chelsea.

4'

Przechwyt Kante na połowie Realu i Chelsea wychodziła z akcją 3 na 3, jednak Felix nie zdołał dokładnie dograć do kolegi w polu karnym. Dobra interwencja obrony gospodarzy.

5'

Żółta kartka dla Fofany za faul na mijającym go Viniciusie.

7'

Fernandez świetnie przejął piłkę i wypuścił Sterlinga na prawym skrzydle. Ten nieco zwolnił akcję, ale po ponownym podaniu od Kante wszedł w pojedynek z Camavingą, który powstrzymał go faulem. Żółta kartka dla zawodnika Realu i rzut wolny niemal z linii bocznej pola karnego dla Chelsea.

8'

Słabe wykonanie wolnego przez Chilwella. Trudno powiedzieć, czy miał to być strzał, czy całkowicie zepsute dośrodkowanie.

10'

Kovacić starał się dośrodkować na głowę Sterlinga. Ten wysoko wyskoczył, ale faulował przy tym Militao.

12'

W końcu dobra akcja Realu na małej przestrzeni. Vinicius wprowadził Benzemę w pole karne, a ten ograł jednego rywala i uderzył z ostrego kąta, ale Kepa dobrze się ustawił.

14'

Pierwszy rzut rożny Realu nie przyniósł większego zagrożenia. Kepa złapał dośrodkowanie Carvajala w ponowionej akcji.

16'

Real coraz lepiej podchodzi pressingiem i nie pozwala Chelsea wyprowadzić piłki z pola karnego. Po jednym z przechwytów Vinicius padł w polu karnym. Sędzia był jednak niewzruszony, a VAR nie interweniował.

17'

Nie najlepsze zachowanie Fernandeza przed polem karnym i Fede Valverde przejął piłkę, po czym potężnie huknął. Równie niecelnie jak silnie.

21'

Real zdecydowanie przejął kontrolę nad piłką i długo rozgrywa akcje. Fani śmieją się już, że Joao Felix ma wspomnienia z występów pod wodzą Diego Simeone w Atletico Madryt.

21'

GOOOOOOOOL! KARIM BENZEMA!

Carvajal zagrał górną piłkę w punkt na wbiegającego Viniciusa, ten końcówką lewej stopy oddał strzał, a Kepa wypluł piłkę do boku wprost pod nogi nabiegającego Benzemy! Francuz dobił ją do pustej bramki!

23'

Co za interwencja Courtois! Chelsea szybko postarała się o odpowiedź, Sterling świetnie zamknął dośrodkowanie Jamesa z prawej strony z obrońcą na plecach, ale bramkarz Realu odbił piłkę na rzut rożny!

26'

Vinicius zabawił się z obroną Chelsea i chciał przelobować Kepę ładną wcinką, ale na linii bramkowej był jeszcze wracający Thiago Silva, który wybił tę piłkę!

27'

Ostatnie mecze Benzemy w fazie pucharowej LM robią ogromne wrażenie:

28'

Joao Felix ładnie wprowadził piłkę w pobliże pola karnego rywali i zdecydował się na strzał z dystansu, ale został zablokowany.

32'

Real ponownie spokojnie rozgrywa piłkę i każe rywalom skrupulatnie przesuwać.

33'

A tak wyglądało trafienie Karima Benzemy:

34'

Piękna akcja Realu z klepki, ale Rodrygo wyrzucił się cudownym przyjęciem w polu karnym ciut za daleko i nie zdołał oddać dobrego strzału z ostrego kąta.

36'

Benzema strzelił z dystansu, ale zdecydowanie nie było to najlepsze uderzenie w jego karierze. Kepa bez problemów złapał piłkę.

37'

James świetnie ograł Camavingę, ale żaden z jego kolegów nie ruszył do dośrodkowania na krótki słupek. Anglik miał spore pretensje, jednak Courtois spokojnie złapał piłkę.

40'

Alaba sprytnie złożył się do strzału głową tyłem do bramki po wrzutce kolegi, ale Kepa zachował czujność i złapał piłkę.

42'

Dla Karima Benzemy dzisiejsze trafienie było golem nr 90 w Lidze Mistrzów. Francuz zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji wszech czasów i traci zaledwie jedną bramkę do trzeciego Roberta Lewandowskiego!

44'

Fatalna strata Fofany, przechwyt Valverde i Urugwajczyk poszedł do końca, strzelając mocno z linii pola karnego. Na szczęście Chelsea piłka poleciała w sam środek i Kepa złapał to uderzenie.

45'

Koniec pierwszej połowy! Sędziowie nie doliczyli nawet minuty.

Milan - Napoli RELACJA NA ŻYWO: Napoli w dziesiątkę! Trudna sytuacja ekipy Zielińskiego!

Równocześnie trwa drugi z dzisiejszych meczów, w którym AC Milan prowadzi u siebie 1:0 z Napoli. Powyżej możesz przejść do relacji na żywo z włoskiego szlagieru!

Piłkarze Chelsea jako pierwsi wrócili na boisko. Za chwilę druga połowa!

Real wrócił na murawę razem z sędziami. Wygląda na to, że obaj trenerzy wstrzymali się od zmian.

46'

Początek drugiej połowy!

48'

Składna, wielopodaniowa akcja Chelsea zakończyła się strzałem Felixa z narożnika pola karnego, ale piłka leciała zbyt wolno, by zaskoczyć Courtois.

49'

Koulibaly źle obliczył tor lotu długiej piłki od Courtois i znalazł się w tarapatach. Musiał ścigać się z Rodrygo, ale w ostatniej chwili powstrzymał go w polu karnym.

50'

Ależ było blisko! Vinicius fantastycznie ograł Jamesa i Fofanę na lewym skrzydle i wycofał do Benzemy, który wystawił piłkę Modriciowi. Chorwat szukał technicznego uderzenia w okienko, ale piłka minimalnie minęła bramkę Kepy!

52'

Zamieszanie w polu karnym Chelsea po dograniu z lewej strony. Benzema prawie stanął oko w oko z Kepą po niefortunnej interwencji Koulibaly'ego, ale piłka szczęśliwie dla gości trafiła w ręce ich bramkarza.

53'

Koulibaly usiadł na murawie i zgłosił kontuzję. Prawdopodobnie będzie to koniec jego występu, a urazu mógł nabawić się w mocnym pojedynku biegowym z Rodrygo.

55'

Marc Cucurella wszedł już na boisko za Koulibaly'ego.

59'

CZERWONA KARTKA DLA CHILWELLA!

59'

Valverde zagrał kapitalną górną piłkę za plecy obrońców, a Chilwell złapał Rodrygo wbiegającego w pole karne za rękę i obalił go na ziemię! Sędzia nie miał wyboru - podyktował rzut wolny niemal z linii pola karnego i wyrzucił Anglika z boiska.

61'

Alaba sprytnie uderzył pod murem w róg, w którym stał Kepa, ale bramkarz Chelsea czujnie interweniował.

64'

Vinicius kolejny raz urwał się lewym skrzydłem i wystawił piłkę koledze. Tym razem Camavindze, ale strzał Francuza z pola karnego był bardzo niecelny.

65'

Podwójna zmiana w Chelsea - Havertz za Sterlinga i Chalobah za Felixa.

68'

Kibice Realu są coraz bardziej pewni swego. Ich droga do finału LM prowadzi prawdopodobnie przez trzech angielskich potentatów, ale nie tracą optymizmu.

71'

Czas na pierwsze zmiany w Realu Madryt. Asensio wszedł za Rodrygo, a Rudiger zmienił Camavingę tuż przed rzutem rożnym rywali.

74'

GOOOOOOOL! Asensio szybko zameldował się z bramką!

Real szybko rozegrał rzut rożny na krótko i trzema podaniami wyprowadził Asensio na czystą pozycję na linii pola karnego. Hiszpan idealnie uderzył lewą nogą i pokonał Kepę.

75'

Kolejne zmiany w Chelsea - Gallagher za Kante i Mount za Thiago Silvę.

77'

Kroos złożył się do strzału ze sporej odległości, ale Kovacić zdążył go zablokować.

78'

Carvajal zwija się z bólu po ostrym wejściu Mounta, ale sędzia oszczędził piłkarza Chelsea.

79'

Asensio ma dziś duży ciąg na bramkę! Ponownie uderzył z dystansu, ale tym razem obok bramki Kepy.

81'

Druga zmiana w Realu - Ceballos za Modricia.

83'

Żółta kartka dla Militao za faul na Cucurelli.

84'

Jeszcze jedna zmiana w Realu - Tchouameni za Kroosa.

85'

Vinicius wyprowadził szybką kontrę, ale tym razem połasił się na indywidualną akcję i nie obsłużył żadnego z kolegów, a jego strzał został łatwo zblokowany.

87'

Głupia żółta kartka dla Carvajala. Prawy obrońca Realu łatwo stracił piłkę na połowie rywali i postanowił ostro zaatakować Cucurellę. Po chwili Kovacić, pełniący teraz funkcję kapitana Chelsea, również obejrzał "żółtko".

90'

Sędziowie doliczyli 5 minut.

90+2'

Alaba bardzo dobrze wrzucił z lewego skrzydła. Kepa wypluł piłkę przed siebie, a ta spadła na głowę Benzemy, jednak napastnik Realu uderzył źle.

90+3'

Chelsea miała swoją szansę! Mount świetnie zabrał się z piłką w polu karnym po obcince Militao, ale Rudiger zdążył go zablokować wślizgiem!

90+4'

A tak wyglądał gol Asensio chwilę po wejściu na boisko:

90+5'

KONIEC MECZU! Real zdecydowanie bliżej półfinału LM!

To także koniec naszej relacji na żywo. Dziękujemy wszystkim za śledzenie jej razem z nami i zapraszamy na kolejne wydarzenia w portalu sport.se.pl!

Obie drużyny nie rozgrywają najlepszego sezonu, ale Liga Mistrzów może być dla nich ratunkiem. Real prawdopodobnie przegra walkę o mistrzostwo Hiszpanii z FC Barceloną, ale niedawno odgryzł się odwiecznemu rywalowi w półfinale Pucharu Króla. "Królewscy" odrobili straty z pierwszego, domowego meczu i rozbili na Camp Nou "Blaugranę" aż 4:0. Wydawało się, że łapią wiatr w żagle, ale w świątecznej kolejce La Liga ponieśli bolesną porażkę 3:2 u siebie z Villarreal. Od dawna wiadomo jednak, że Real to drużyna skrojona na LM i obrońcy tytułu zawsze są groźni. Tym bardziej, że Chelsea ma jeszcze większe problemy. W Premier League zespół z Londynu zajmuje dopiero 11. miejsce, a w krajowych pucharach odpadł już dawno w 1/32 finału (Puchar Anglii) i 1/16 finału (Puchar Ligi Angielskiej). LM jest zatem ostatnią szansą dla Chelsea, by w przyszłym roku zagrać w europejskich pucharach. "The Blues" musieliby jednak wygrać całe rozgrywki, a już w ćwierćfinale czeka ich jedno z najtrudniejszych wyzwań. Zwłaszcza, że w zachodnim Londynie nie jest spokojnie, o czym świadczą roszady trenerskie w trakcie sezonu. We wrześniu Thomasa Tuchela zastąpił Graham Potter, ale Anglik już po kilku miesiącach stracił posadę i do końca sezonu zastąpił go... Frank Lampard, którego na początku 2021 r. zmieniał Tuchel. To właśnie legendarny piłkarz Chelsea podjął się roli strażaka i poprowadzi ten klub w dwumeczu z Realem. Początek pierwszego spotkania na Santiago Bernabeu o 21:00!

Jaki będzie rezultat dwumeczu Realu z Chelsea?