Real - Chelsea WYNIK

Autor: AP PHOTO Real - Chelsea WYNIK

Hit LM po hiszpańsku

Real dał Chelsea lekcję futbolu! Królewscy jedną nogą w półfinale LM, Benzema goni Lewandowskiego [WYNIK]

2023-04-12 22:59

Real Madryt - Chelsea WYNIK. Hiszpańsko-angielskie starcie na Santiago Bernabeu zapowiadało się fantastycznie, ale Real bez najmniejszych problemów uporał się z Chelsea. Już po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 1:0 po golu Karima Benzemy, dla którego było to 90. trafienie w Lidze Mistrzów. Francuz w tabeli wszech czasów jest już tuż za Robertem Lewandowskim, który uzbierał jak na razie 91 bramek. W drugiej połowie przewaga Realu była jeszcze większa, zwłaszcza po czerwonej kartce Bena Chilwella. Ostatecznie wynik na 2:0 ustalił Marco Asensio, który w 74. minucie wykorzystał świetnie rozegrany rzut rożny tuż po wejściu na boisko. Poniżej znajdziesz naszą relację na żywo z meczu Real - Chelsea:

Real Madryt - Chelsea 2:0 (1:0)

Bramki: Benzema (21'), Asensio (74')

Kartki: Camavinga, Militao, Carvajal - Fofana, Kovacić; Chilwell - czerwona (59')

Real: Courtois - Carvajal, Militao, Alaba, Camavinga (71', Rudiger) - Valverde, Kroos (84', Tchouameni), Modrić (81', Ceballos) - Rodrygo (71', Asensio), Benzema, Vinicius Jr.

Chelsea: Kepa - Fofana, Thiago Silva (76', Mount), Koulibaly (55', Cucurella) - James, Kante (75', Gallagher), Enzo Fernandez, Kovacić, Chilwell - Sterling (65', Havertz), Joao Felix (65', Chalobah)

Obie drużyny nie rozgrywają najlepszego sezonu, ale Liga Mistrzów może być dla nich ratunkiem. Real prawdopodobnie przegra walkę o mistrzostwo Hiszpanii z FC Barceloną, ale niedawno odgryzł się odwiecznemu rywalowi w półfinale Pucharu Króla. "Królewscy" odrobili straty z pierwszego, domowego meczu i rozbili na Camp Nou "Blaugranę" aż 4:0. Wydawało się, że łapią wiatr w żagle, ale w świątecznej kolejce La Liga ponieśli bolesną porażkę 3:2 u siebie z Villarreal. Od dawna wiadomo jednak, że Real to drużyna skrojona na LM i obrońcy tytułu zawsze są groźni. Tym bardziej, że Chelsea ma jeszcze większe problemy. W Premier League zespół z Londynu zajmuje dopiero 11. miejsce, a w krajowych pucharach odpadł już dawno w 1/32 finału (Puchar Anglii) i 1/16 finału (Puchar Ligi Angielskiej). LM jest zatem ostatnią szansą dla Chelsea, by w przyszłym roku zagrać w europejskich pucharach. "The Blues" musieliby jednak wygrać całe rozgrywki, a już w ćwierćfinale czeka ich jedno z najtrudniejszych wyzwań. Zwłaszcza, że w zachodnim Londynie nie jest spokojnie, o czym świadczą roszady trenerskie w trakcie sezonu. We wrześniu Thomasa Tuchela zastąpił Graham Potter, ale Anglik już po kilku miesiącach stracił posadę i do końca sezonu zastąpił go... Frank Lampard, którego na początku 2021 r. zmieniał Tuchel. To właśnie legendarny piłkarz Chelsea podjął się roli strażaka i poprowadzi ten klub w dwumeczu z Realem. Początek pierwszego spotkania na Santiago Bernabeu o 21:00!

Jaki będzie rezultat dwumeczu Realu z Chelsea?