Jude Bellingham

Autor: AP Jude Bellingham

Liga Mistrzów

Real Madryt znów górą w Lidze Mistrzów! Piętnasty triumf "Królewskich", Borussia Dortmund nie dała im rady na Wembley

2024-06-01 23:08

Borussia Dortmund miała wszystko, aby w pierwszej połowie wielkiego finału Ligi Mistrzów 2023/2024 na londyńskim Wembley strzelić gola Realowi, który w pierwszych minutach był niczym dzieci we mgle. Niemcom jednak ta sztuka się nie udała, co zemściło się w drugiej połowie. Real wygrał 2:0 i po raz piętnasty w historii sięgnął po Ligę Mistrzów.

Piłkarze Borussii Dortmund mogli schodzić na przerwę prowadząc co najmniej jedną bramką. Już na początku spotkania Julian Brandt na pełnym biegu wpadł w pole karne, jednak posłał piłkę obok słupka. Kilkadziesiąt sekund później Karim Adeyemi urwał się obronie „Królewskich” i wyszedł sam na sam z Thibaut Courtois, po czym minął Belga. Przy okazji Niemiec jednak za bardzo wyrzucił sobie piłkę, przez co obrońcy Realu byli w stanie wybić strzał, zanim ten doleciał do bramki. Blisko szczęścia w pierwszej połowie był jeszcze Fullkrug, który jednak uderzył w słupek, po czym piłka wróciła w pole. Pomimo znacznej przewagi nad Realem, ekipie z Dortmundu nie udało się wyjść na prowadzenie.

Czy wybierasz się do Niemiec na Euro 2024?

Ofensywny styl gry Borussii zemścił się na piłkarzach z Niemiec i już od początku drugiej połowy widać było, ze są oni nieco bardziej zmęczeni od rywali. Wtedy to Real zaczął bardziej naciskać, jednak nie był w stanie pokonać Gregora Kobela ani z gry, ani ze stałych fragmentów - do 74. minuty. Po dośrodkowaniu Toniego Kroosa z rzutu rożnego Dani Carvajal wyskoczył najwyżej i udało mu się skierować piłkę do siatki. Borussia próbowała jeszcze walczyć i doprowadzić do wyrównania, jednak Ian Maatsen w 83. minucie podał piłkę pod nogi rywali, a Jude Bellingham od razu posłał piłkę do Viniciusa Jr, który huknął w stronę dalszego słupka i znów pokonał bramkarza BVB. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0, co dało piętnaste trofeum Ligi Mistrzów Realowi Madryt.