Ronaldo pierwszym piłkarskim miliarderem! Przed nim dokonało tego tylko dwóch sportowców

2020-06-06 11:47
Cristiano Ronaldo
Autor: East News Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo (35 l.) został pierwszym piłkarzem, który w trakcie kariery zarobił co najmniej miliard dolarów. Tak wynika z obliczeń magazynu Forbes. Portugalczyk od lat zarabia krocie, nie tylko na boisku, ale i na gigantycznych kontraktach reklamowych, więc w sumie nie ma się co dziwić, że przekroczył magiczną barierę miliarda. Co ciekawe, jest pierwszym przedstawicielem sportów drużynowych, któremu udała się ta sztuka jeszcze w trakcie kariery. Poza nim, miliard (w roli aktywnego sportowca) zarobili jeszcze tylko dwaj inni sportowi giganci.

Przed Cristiano Ronaldo tylko golfista Tiger Woods i bokser Floyd Mayweather dobili do miliarda dolarów w czasie uprawiania sportu. Jak twierdzi Forbes, CR7 dołączył do tego elitarnego grona, dzięki temu, że w ubiegłym roku zarobił około 105 mln dolarów (przed opodatkowaniem). To była ta brakująca "stówa" do miliarda.

A o tym że Ronaldo to top topów, również pod względem finansowym, świadczy fakt, że z celebrytów, bez podziału na to co robią, Portugalczyk zajął w ubiegłym roku czwarte miejsce w gronie najlepiej opłacanych.

Więcej od gwiazdora Juventusu zarobili tylko Kylie Jenner (amerykańska gwiazda programów reality show), Kanye west (amerykański raper) i Roger Federer.

Cristiano Ronaldo rządzi w domu twardą ręką. Córka boi się jeść czekolady!

Najnowsze