Schalke - Manchester City

Autor: AP Piłkarze Manchesteru City cieszą się z gola w meczu przeciwko Schalke

Schalke - Manchester City 2:3 SKRÓT MECZU. Zobacz gole z meczu Ligi Mistrzów [WIDEO]

2019-02-21 7:59

Skrót meczu Schalke - Manchester City 2:3. Wideo ze spotkania Ligi Mistrzów Schalke - Manchester City. Ten mecz miał nie mieć wielkiej historii. Wielu spodziewało się, że "The Citizens" pojadą do Niemiec jak po swoje. Gospodarze jednak postawili twarde warunki faworyzowanym rywalom, którzy dopiero po dramatycznej końcówce wywalczyli cenną zaliczkę przed rewanżem. Zobacz gole z meczu Schalke - City!

Mecz Schalke - Manchester City 2:3 SKRÓT WIDEO. Mecz Schalke - Manchester City miał odbyć się pod dyktando gości. To oni uchodzili za zdecydowanych faworytów środowej konfrontacji i każdy inny wynik niż ich zwycięstwo byłby postrzegany jako spora niespodzianka. I niewiele brakowało, by do takiej doszło! Choć "The Citizens" dość szybko objęli prowadzenie za sprawą gola Sergio Aguero w 18. minucie, to później do głosu doszli Niemcy. Dwukrotnie z rzutów karnych trafił Nabil Bentaleb i jeszcze przed przerwą Schalke niespodziewanie prowadziło 2:1. Sytuacja przyjezdnych jeszcze bardziej pogorszyła się w 68. minucie, gdy z boiska wyleciał Nicolas Otamendi za drugą żółtą kartkę. Warto wspomnieć, że zawodnik ten zagrał w środę dla City po raz 161., a dopiero po raz pierwszy musiał zaakceptować decyzję arbitra o przedwczesnym usunięciu go z boiska.

Gdy wydawało się, że rywalizacja zakończy się minimalną wygraną gospodarzy, piorunującą końcówkę zaliczyli podopieczni Pepa Guardioli. Najpierw, w 85. minucie, wyrównującego gola strzelił Leroy Sane. A później, już w 90. minucie, rezultat na korzyść gości przechylił Raheem Sterling. "The Citizens" cudem więc uciekli spod topora i wypracowali minimalną zaliczkę przed rewanżem u siebie.

Schalke - Manchester City SKRÓT [WIDEO]:
Skrót Schalke - Manchester City

Autor: IPLA Skrót meczu Schalke - Manchester City (2:3) Link: Zobacz SKRÓT meczu Schalke - Manchester City w Lidze Mistrzów -> KLIK

Schalke - Manchester City 2:3 (2:1)
Bramki: 38' 45' Bentaleb - 18' Aguero 85' Sane 90' Sterling

Żółte kartki: Uth, Sane, Burgstaller - Otamendi (dwie), Fernandinho, Ederson

Schalke 04: Faehrmann - Caligiuri, Bruma, Sane, Nastasić, Oczipka - Serdar, Bentaleb, McKennie (77' Skrzybski) - Uth (87' Harit), Mendyl (65' Burgstaller)

Manchester City: Ederson - Walker, Fernandinho, Otamendi, Laporte - de Bruyne (87' Zinczenko), Gundogan, D. Silva (69' Kompany) - Sterling, Aguero (78' Sane), B. Silva