Thibaut Courtois, Real Madryt

Autor: East News Thibaut Courtois wściekły po porażce Realu Madryt

Sensacja w Lidze Mistrzów! Real Madryt znów poległ z mistrzem Ukrainy

2020-12-01 21:30

To był bardzo ważny mecz dla Realu Madryt. "Królewscy" chcieli zrehabilitować się za przegraną z pierwszej kolejki. Tyle, że nic z tego nie wyszło. Szachtar Donieck znów okazał się lepszy i zwyciężył 2:0 w meczu 5. kolejki Ligi Mistrzów. Ten wynik sprawia, że mistrzowie Hiszpanii mogą mieć problem z awansem do fazy pucharowej elitarnych rozgrywek! Nawet triumf w ostatniej kolejce może nie wystarczyć do promocji. Ale piłkarze Realu sami są sobie winni.

Na inaugurację Real przegrał z Szachtarem na Santiago Bernabeu 2:3. Mistrz Ukrainy przyjechał do stolicy Hiszpanii osłabiony, bo zespół zmagał się z koronawirusem. Wtedy już po pierwszej połowie Real stracił trzy bramki. Zryw po przerwie sprawił, że udało się strzelić dwa gole, ale i tak uznano to za kompromitujący wynik u siebie. Teraz Szachtar znów zwyciężył. Obie bramki padły w drugiej części. Pierwszą z nich zdobył Dentinho. W tej sytuacji błąd popełnił Raphael Varane. W końcówce mistrzowie Ukrainy wyprowadzili kontratak. Tym razem bramkarz Thibaut Courtois został pokonany przez Manora Solomona.

Dlaczego Robert Lewandowski NIE GRA w meczu z Atletico? ABSENCJA Roberta Lewandowskiego

Liderem grupy B jest Borussia Moenchengladbach, która teraz gra u siebie z Interem Mediolan. Szachtar jest wiceliderem z dorobkiem siedmiu punktów. Tyle samo ma Real. Jeśli "Królewscy" marzą o awansie to w ostatniej kolejce (9 grudnia) muszą wygrać na Santiago Bernabeu właśnie z niemieckim klubem. Tyle, że to tylko jeden z warunków. W tej serii Szachtar będzie rywalizował wtedy z Interem. I wynik tej konfrontacji będzie miał wpływ na los hiszpańskiego giganta w tej edycji. Odpadnięcie Realu w fazie grupowej to byłaby ogromna sensacja. Nigdy wcześniej taka sytuacja nie miała miejsca.

Polak może odejść z klubu wyłącznie za KOSMICZNĄ KWOTĘ! Ta suma po prostu SZOKUJE