Sosin rozbił Rapid

2008-08-01 5:00

Wisła przegrała z Beitarem 1:2, ale na szczęście nie wszyscy piłkarze z Krakowa popisali się taką nieudolnością. Jednym z najlepszych zawodników drugiej fazy eliminacji Ligi Mistrzów okazał się Łukasz Sosin (31 lat).

Były gracz "Białej Gwiazdy" zdobył dwa gole w meczu Anorthosis Famagusta - Rapid Wiedeń (3:0) i na Cyprze znów jest noszony na rękach.

Austriacka telewizja do późna w nocy pokazywała fragmenty tego meczu, pytając ekspertów jak to możliwe, że wiedeński klub został znokautowany przez Cypryjczyków. Z fragmentów, które można było zobaczyć, wynika jednak, że 0:3 to... najniższy wymiar kary dla Rapidu. Austriacy w ogóle nie wiedzieli, co się dzieje, a Sosin był zdecydowanie najlepszym piłkarzem meczu. Polak trafił w 46. i 90. minucie, kiedy gracze Rapidu byli myślami wszędzie, tylko nie na boisku. - Ani przez moment Rapid nie był dla nas zagrożeniem. Jestem dumny z tego, co pokazaliśmy - powiedział Timur Kecbaja, gruziński trener Anorthosisu.

Sosin to jego największy pupil i gwiazda ligi cypryjskiej. Polak już cztery razy był tam królem strzelców. I niewykluczone, że w pucharach będzie grał w tym sezonie dłużej niż Wisła, która niedawno chciała go kupić, ale ostatecznie zrezygnowała...

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze