Chelsea wygrała Klubowe Mistrzostwa Świata

Autor: AP PHOTO Chelsea wygrała Klubowe Mistrzostwa Świata

Tragedia! Po meczu Chelsea doszło do zamieszek. Jeden z kibiców został zastrzelony

2022-02-15 16:38

W sobotę piłkarze Chelsea wywalczyli Klubowe Mistrzostwo Świata. Zwycięzcy ostatniej Ligi Mistrzów pokonali po drodze saudyjskie Al-Hilal i spotkali się w finale z brazylijskim Palmeiras. Mecz ze zdobywcą Copa Libertadores był niesamowicie emocjonujący, bowiem „The Blues” wygrali dopiero po dogrywce. Nic dziwnego, że fani w Sao Paulo mocno to przeżyli. W mieście wybuchły zamieszki, a jeden z kibiców Palmeiras został zastrzelony.

Klubowe Mistrzostwa Świata powstały w 2000 roku i stały się międzykontynentalną areną dla najlepszych klubów świata. Nieprzerwanie są rozgrywane od 2005 roku, a pierwsze trzy edycje padły łupem brazylijskich zespołów. Premierową odsłonę wygrało Corinthians, drugą Sao Paulo, a trzecią Internacional. Piłka nożna w Brazylii ma status niemal religii, a tamtejsi piłkarze często wyróżniają się niesamowitymi umiejętnościami. KMŚ to impreza, na której najlepsze kluby z danych kontynentów mogą zmierzyć się z najlepszym europejskim zespołem. Pieniądze w Europie są zdecydowanie większe, więc kluby ze Starego Kontynentu są z góry faworytem tego turnieju. Na 18 edycji wygrały aż 14, a pozostałe 4 triumfy to zasługa klubów z Brazylii. Nic dziwnego, że rywalizacja ta wywołuje w Kraju Kawy potężne emocje i zainteresowanie. Niestety, ostatnia edycja przyniosła tragiczne skutki.

Piłkarze z całego świata przeciwni pomysłowi FIFA! Jasny komunikat, reforma nie wejdzie w życie?!

Czy oglądałeś kiedyś mecz na stadionie?

Kibic zastrzelony po meczu Chelsea – Palmeiras

Zarówno Chelsea, jak i Palmeiras były rozstawione, więc swój udział w imprezie zaczynały od półfinału. Angielska drużyna pokonała Al-Hilal 1:0, a brazylijski zespół wygrał z Al-Ahly 2:0. Wielki finał wywołał w Sao Paulo ogromne zainteresowanie, więc klub postanowił zorganizować wspólne oglądanie meczu na stadionie Allianz Parque. Po 90 minutach na tablicy wyników widniał remis, a końcowy sukces Chelsea zapewnił w 117. minucie Kai Havertz z rzutu karnego. Końcówka dogrywki była wyjątkowo brutalna, a tuż przed ostatnim gwizdkiem czerwoną kartkę ujrzał obrońca Palmeiras, Luan. Złe emocje udzieliły się też kibicom zdobywcy Copa Libertadores 2021, którzy na własnym stadionie oglądali mecz rozgrywany w Abu Zabi. Po ostatnim gwizdku pod obiektem wybuchły potworne zamieszki.

Jerzy Dudek przed hitem PSG - Real Madryt w Lidze Mistrzów. „To będzie kluczem do sukcesu...”

Policja musiała użyć gumowych pocisków i gazu łzawiącego, by powstrzymać napastników. Późniejsze oświadczenie nie pozostawiło wątpliwości – mundurowi zareagowali na agresywne zachowanie tłumu, a w efekcie jeden z kibiców zginął! Został zastrzelony. Inny z fanów Palmeiras został zatrzymany, a policja w dalszym ciągu identyfikuje resztę sprawców.