Oskarżenia o czarną magię w Lidze Mistrzów. Trener nie wytrzymał, wyszedł z konferencji

i

Autor: Twitter

Trener się wkurzył

Czarna magia na boisku w Lidze Mistrzów. Trener nie wytrzymał, wyszedł z konferencji [WIDEO]

2023-11-29 16:05

Czarna magia w Afrykańskiej Lidze Mistrzów. Nie chodzi wcale o nadzwyczajne umiejętności piłkarzy, ale o oskarżenia stosowania niedozwolonych praktyk z udziałem… szamanów.

Takie zarzuty padły po meczu w Afrykańskiej Ligi Mistrzów pomiędzy Wydad Casablanca i drużyną Jwaneng Galaxy z Botswany. Goście sprawili niespodziankę pokonując w I kolejce rozgrywek marokański zespół 1:0. Miejscowi dziennikarze zasugerowali trenerowi gości… korzystanie z czarnej magii, a konkretnie czarów lokalnych szamanów.

Trener z Botswany Moreno Ramoreboli zareagował bardzo emocjonalnie na takie sugestie. Wybuchł złością i w odpowiedzi zarzucił dziennikarzom rasizm oraz znieważanie jego zespołu. Po kilku mocno wypowiedzianych słowach wstał i opuścił salę konferencyjną. Jwaneng Galaxy to mistrz Botswany z tego roku. Wydad to 21-krotny mistrz Maroka i klub liczący się w Afryce, wygrał Ligę Mistrzów w sezonie 2021/22. Stąd zapewne dodatkowe rozczarowanie Marokańczyków wynikiem meczu. Dla porównania ich stadion w Casablance może pomieścić 80 tys widzów, a obiekt na którym gra Jwaneng Galaxy mieści 2 tys. kibiców. W poprzednim sezonie Wydad również był w finale rozrywek, ale został pokonany przez egipski Al Ahly SC.

Były reprezentant wytyka błędy Cezaremu Kuleszy. Te słowa nie przejdę bez echa: „Zadecydowały względy przyjacielskie”

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze