Wielki mistrz porównał się do Lewandowskiego. Po chwili prawda wyszła na jaw

2020-07-31 8:59 JWa
Magnus Carlsen, Robert Lewandowski
Autor: East News / AP Magnus Carlsen, Robert Lewandowski

Robert Lewandowski od ładnych paru lat jest idolem wielu kibiców w Europie. Polski napastnik sławę zawdzięcza świetnym meczom w barwach Bayernu Monachium w Bundeslidze i Lidze Mistrzów oraz wspaniałym występom w biało-czerwonej drużynie. Nic dziwnego, że przedstawiciele innych dyscyplin marzą o tym, by być jak "Lewy". Do naszego rodaka porównał się właśnie szachista Magnus Carlsen. Szybko jednak on sam uznał, że z Lewandowskim łączy go tylko jedna rzecz.

Magnus Carlsen to jeden z najlepszych zawodników na świecie w konkurencji szachów szybkich. Właśnie bierze w internetowym turnieju, gdzie doszedł już do półfinału rozgrywek. Co ciekawe, szachowy mistrz prowadzi w klasyfikacji zawodów, a mimo to nie jest do końca z siebie zadowolony. Zdradził to dziennikarzom, używając piłkarskiego porównania. Do opisania swojej sytuacji użył postaci Roberta Lewandowskiego i Roberto Firmino. Z tej dwójki zdecydowanie pozytywniej ocenił umiejętności naszego rodaka i kapitana polskiej reprezentacji.

Messi i Ronaldo będą WŚCIEKLI. Lewandowski w TYM bije ich na głowę

Wypowiadając się na temat swojej aktualnej formy Magnus Carlsen jednoznacznie udowodnił, że jest zapalonym kibicem piłki nożnej. Najwyraźniej mocno interesuje się poczynaniami Bayernu Monachium. Dysponuje bowiem odpowiednią wiedzą, by właściwie odnieść swoją postawę przy planszy do poczynań najlepszego piłkarza znad Wisły. Ten cytat mówi sam za siebie.

Wisła Kraków zatrzymała WETERANA. Rafał Boguski z nowym kontraktem

- Wygląda na to, ze w ostatnich kilku meczach, używając analogii piłkarskiej, dostaję szanse na poziomie Lewandowskiego, ale konwertuję je na poziomie Firmino, a dla tych, którzy nie oglądają piłki nożnej, jest to dość złe - skomentował Magnus Carlsen.

Klara Lewandowska już mówi po niemiecku!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze