Stadion w Katarze

i

Autor: AP PHOTO Stadion w Katarze

Kolejna afera

Bezlitosne i brutalne działanie władz Kataru przed mundialem. Ludzie wyrzuceni na bruk, policja była bezwzględna

2022-10-29 19:15

Przyznanie mistrzostw świata Katarowi od początku budziło ogromne kontrowersje. Im bliżej mundialu, który rozpocznie się w drugiej połowie listopada, tym pojawia się więcej zatrważających historii, w które aż trudno uwierzyć. Teraz okazało się, że władze Kataru bezlitośnie potraktowały tysiące pracowników, pomagających przy organizacji mistrzostw świata.

Od kiedy tylko FIFA ogłosiła, że największy piłkarski turniej na świecie odbędzie się w Katarze, od razu zaczęto podejrzewać, że szły za tym różne interesy, które sprowadzały się do jednego - ogromnych pieniędzy dla FIFA. Wielokrotnie w mediach pojawiały się informacje, że podczas prac przygotowawczych do mundialu pracownicy są traktowani nieludzko.

Bezlitosne działanie Kataru przed mistrzostwami. Bezwzględne działanie policji

Wiele osób poniosło śmierć, co jedynie wzmagało protesty i negatywne odczucia co do nadchodzącej imprezy. A władze Kataru wciąż nie robią sobie nic z międzynarodowej opinii i podejmują kolejne skandaliczne decyzje. Agencja Reutera ustaliła, że osoby pomagające w przygotowaniach do mistrzostw zostały potraktowane bezlitośnie.

Jak wynika z informacji agencji, tysiące pracowników fizycznych zostało wyeksmitowanych ze swoich mieszkań. Zamkniętych miało zostać co najmniej 12 budynków w stolicy kraju. Pracownicy mieli zaledwie dwie godziny na opuszczenie mieszkań. Gdy "ociągali" się z wyprowadzką, do pracy przystępowała policja, która nie miała litości.

Funkcjonariusze wyrzucali wszystkich z budynków. Co gorsza, osoby nie będące w mieszkaniu, gdy przyszedł nakaz eksmisji, po powrocie zastawały zamknięte drzwi i nie były w stanie odzyskać rzeczy osobistych. Doprowadziło to do tego, że pracownicy wylądowali na ulicy i wielu z nich nie ma się gdzie podziać. Mieszkania po robotnikach mają zostać zamienione na lokum dla kibiców z całego świata.

Sonda
Czy Polska odniesie sukceś na MŚ Katar 2022?
PKO Ekstraklasa odc. 10
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze