Japonia - Kostaryka

Autor: AP PHOTO Japonia - Kostaryka

Japonia - Kostaryka WYNIK: Kolejna sensacja na mundialu w Katarze! Japonia ograna, Kostaryka podnosi się po blamażu

2022-11-27 13:04

Po tym, jak Japonia wygrała 2:1 z Niemcami, a Kostaryka uległa Hiszpanii aż 0:7 raczej nikt nie spodziewał się, że mecz Japonia - Kostaryka może zakończyć się innym wynikiem niż zwycięstwo "Samurajów". A jednak. Ekipa z Azji przez cały mecz miała problemy z zagrożeniem bramki Keylora Navasa, za to Kostaryka wykorzystała swoją jedną okazję i ostatecznie wygrała 1:0. To ubarwia sytuację w grupie E.

Japonia - Kostaryka 0:1 (0:0)

Bramki: 81. Fuller

Kartki: Contreras, Yamane, Borges, Calvo, Itakura, Endo

Japonia: Gonda - Yamane (62. Mitoma), Itakura, Yoshida, Nagatomo (46. Ito) - Endo, Morita - Doan (67. Ito), Kamada, Soma (82. Minamino) - Ueda (46. Asano)

Kostaryka: Navas - Fuller Spence, Duarte, Waston Manley, Calvo, Oviedo - Torres (65. Aguilera), Borges (89. Salas), Tejeda, Campbell (90+5. Chacon) - Contreras (65. Bennette)

Gdyby pierwszą połowę meczu Japonia - Kostaryka można było określić jednym słowem, to "nuda" chyba byłoby najbardziej odpowiednim. Kostaryka po przegranej 0:7 z Hiszpanią skupiła się przede wszystkim na obronie, w niektórych momentach mając w tej formacji aż dziewięciu zawodników. Japonia z kolei musiała prowadzić grę, w czym czuła się o wiele gorzej. Podczas meczu z Niemcami, "Samurajowie" nastawieni byli na grę z kontry, co wychodziło im o wiele lepiej. Pierwsze 45 minut mogło więc zanudzić kibiców.

Po przerwie Japończycy jednak ruszyli do ataku i już chwilę po zmianie stron mogli wyjść na prowadzenie, jednak dobra dyspozycja Keylora Navasa i brak skuteczności sprawiły, że kostarykański bramkarz nie skapitulował ani razu. W przeciwieństwie do Shuichiego Gondy. Kostaryka w 80. minucie przeprowadziła w zasadzie swoją jedyną i jak się okazało od razu skuteczną szarżę na bramkę rywali. Podanie na linię pola karnego otrzymał Keysher Fuller Spence, który niczym od niechcenia uderzył technicznie z lewej nogi. Jak się okazało, tym strzałem przelobował wszystkich, łącznie z bramkarzem.

I to była jedyna bramka w tym meczu, która dała Kostaryce komplet punktów i sprawiła, że sprawa awansu do fazy pucharowej mistrzostw świata w Katarze jest wciąż otwarta. W grupie E przewodzi Hiszpania, która dopiero będzie grać z Niemcami w 2. kolejce. Japonia utrzymała jak na razie drugą pozycję w grupie, ale Kostaryka przesunęła się na 3. miejsce. Pierwsze trzy drużyny maja obecnie po 3 punkty i wiele będzie zależało od meczu Hiszpania - Niemcy.

Czy Niemcy wygrają mistrzostwa świata w Katarze?

Japonia - Kostaryka RELACJA NA ŻYWO mundial 2022: Japonia - Kostaryka WYNIK live online Japonia - Kostaryka NA ŻYWO w internecie WYNIK, SKŁADY

Przed spotkaniem Japonia - Kostaryka, który rozpocznie drugą kolejkę w grupie E mistrzostw świata w Katarze, w o wiele lepszych nastrojach są oczywiście piłkarze z "Kraju Kwitnącej Wiśni". W swoim pierwszym meczu, Japonia skazywana była na pożarcie, kiedy przyszło jej się mierzyć z reprezentacją Niemiec, jednak ostatecznie to oni dopisali na swoje konto komplet punktów, sensacyjnie pokonując mistrzów świata z 2014 roku 2:1. Teraz czeka ich mecz Japonia - Kostaryka z ekipą, która rozstała zmiażdżona w pierwszym spotkaniu. Kostaryka doznała bowiem wysokiej porażki aż 0:7 z Hiszpanią. Teraz, w meczu Japonia - Kostaryka ekipa prowadzona przez Luisa Fernando Suareza będzie chciała pokazać się z lepszej strony, jednak "Samurajowie" mają o co walczyć. Ewentualne zwycięstwo da im awans do kolejnej fazy turnieju. Jedno jest pewne, w meczu Japonia - Kostaryka nie zabraknie emocji!